- Reklama -
2.1 C
Szamotuły
wtorek, 29 listopada, 2022

Awaria systemu CEPIK. Nie ma możliwości rejestracji auta

Dzisiaj w godzinach rannych doszło do ogólnopolskiej awarii systemu CEPIK. Praca wydziałów komunikacji została sparaliżowana.

W związku z obserwowaną w dniu dzisiejszym niestabilną pracą systemu CEPiK, którego administratorem jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych w Warszawie, informujemy, że z przyczyn technicznych – niezależnych od nas, zmuszeni jesteśmy zawiesić dzisiaj czasowo obsługę klientów w zakresie rejestracji pojazdów oraz wydawania dowodów rejestracyjnych do czasu usunięcia awarii. Równocześnie informujemy, że PWPW nie poinformowało wcześniej o mogących wystąpić utrudnieniach w działaniu programu CEPiK oraz nie podaje informacji jak długo może potrwać ten stan – informuje Starostwo Powiatowe w Szamotułach.

Obecnie trwają prace nad przywróceniem pełnej funkcjonalności systemu. Rejestracja pojazdu i odbiór dowodu rejestracyjnego są w tej chwili niemożliwe.

- Reklama -

Sprostowanie

Informujemy, że „…SI CEPiK od 1 stycznia 2016 r. jest prowadzony przez Ministra Cyfryzacji. Utrzymaniem i modernizacją SI CEPiK oraz realizacją udostępniania danych jednostkowych zajmuje się Centralny Ośrodek Informatyki (COI). Zasady prowadzenia SI CEPiK reguluje ustawa Prawo o Ruchu Drogowym (źródło: http://www.cepik.gov.pl/czym-jest-cepik).

W związku z powyższym, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. nie jest odpowiedzialna za awarię – niewłaściwe działanie SI CEPiK, zaś zdanie w Państwa artykule przepisujące PWPW „odpowiedzialność” za nią, wprowadza opinię publiczną w błąd.

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe