- Reklama -
0.2 C
Szamotuły
sobota, 10 grudnia, 2022

Antywirusowe wsparcie dla szamotulskiego szpitala od Siepomaga.pl

Siepomaga.pl przekazało szpitalowi w Szamotułach specjalistyczne urządzenie do antywirusowej ochrony oddziału dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. 

Siepomaga.pl dostarczyło do SP ZOZ w Szamotułach (woj. Wielopolskie) specjalistyczne urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń szpitalnych. Zakup urządzenia został sfinansowane ze środków zebranych przez platformę zbiórek internetowych Siepomaga.pl na rzecz pomocy polskiej służbie zdrowia w walce z koronawirusem. 

- Reklama -

Dostarczone do Szamotuł urządzenie umożliwia szybką i skuteczną eliminację wirusów oraz bakterii poprzez wypełnienie chronionego pomieszczenia „suchą mgłą” cząstek nadtlenku wodoru oraz kationów srebra. 

– Mamy nadzieję, że urządzenie to zwiększy bezpieczeństwo personelu  i pacjentów nowo utworzonego w Szamotułach oddziału  dla chorych z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. – mówi Pamela Wisniewska z Siepomaga.pl 

– Bardzo się cieszę widząc, że pomoc najbardziej potrzebującym nie ustaje, że w dalszym ciągu wspieramy się wzajemnie. Dziękuję wszystkim z całego serca, ponieważ każdy gest jest dla nas nieoceniony – mówił Szymon Anioł, Dyrektor ds. Technicznych i Inwestycji, który koordynuje przekazywaną na rzecz szpitala pomoc.

Zbiórka zorganizowana przez Siepomaga.pl w marcu br. na rzecz wsparcia polskiej służby zdrowia w walce z epidemią koronawirusa okazała się rekordową zbiórką on-line w historii polskiego internetu. Na apel Siepomaga.pl o pomoc w zakupie sprzętu ochronnego dla pracowników polskiej służby zdrowia odpowiedziało ponad 500 tys. darczyńców. Dzięki zebranym środkom zakupiony przez Siepomaga.pl  sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej dla medyków trafiły do ponad 600 placówek służby zdrowia zaangażowanych w walkę z COVID-19. Specjalistyczne urządzenia do dezynfekcji otrzymało 15 placówek oraz 7 zespołów kartek ratownictwa medycznego. Obecnie Siepomaga.pl rozpoczęła II rundę koronawirusowej zbiórki, której celem jest szybkie wyposażenie polskich szpitali m.in. w specjalistyczne urządzenia do wysokoprzepływowej tlenoterapii donosowej stosowanej w leczeniu pacjentów  chorych na COVID-19.   Link do zbiórki: tutaj https://www.siepomaga.pl/koronawirus

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe