- Reklama -
-0.5 C
Szamotuły
środa, 30 listopada, 2022

Laptopy dla uczniów szkół podstawowych od Fundacji Amicis

Uczniowie ze szkół we Wronkach i najbliższej okolicy problemy techniczne z możliwością nauki zdalnej pokonują między innymi dzięki Fundacji Amicis. To ona już po raz drugi w tym roku zakupiła komputery i przekazała je dzieciom poprzez szkoły.

Na problem ograniczonej w stosunku do obecnych potrzeb liczby komputerów w domach uczniów Fundacja Amicis z Wronek, wspierana przez Grupę Amica, po raz pierwszy zareagowała już w kwietniu. Przekazano wtedy uczniom za pośrednictwem szkół 65 tabletów. W listopadzie, po wprowadzeniu kolejnych obostrzeń dla edukacji szkolnej, zaktualizowano skalę potrzeb i zakupiono jeszcze 60 laptopów.

- Reklama -

– Bardzo się cieszymy z tego daru i dziękujemy. Każdy komputer jest na wagę złota i usprawnia obecnie naszą pracę z dziećmi – mówi Danuta Maślona, dyrektor Szkoły Podstawowej w Biezdrowie, do której trafiło tym razem 10 laptopów.

– Uczniowie kilku szkół, które objęliśmy wsparciem, nie powinni mieć już technicznych problemów ze zdalną nauką – informuje Janina Szablewska z Fundacji Amicis. – Do placówek docieramy z darami najczęściej osobiście i trochę smutny jest widok pustych gmachów, ale  widzimy, że nauka jest sprawnie realizowana. Niekiedy samych dyrektorów spotykamy w czasie, gdy kontaktują się z uczniami, a w niektórych placówkach łączący się z nimi nauczyciele korzystają z klas i pokojów nauczycielskich. Komputery, chociaż od razu są wypożyczane uczniom, są darem dla szkół. Mamy nadzieję, że tryb pracy zdalnej nie potrwa już długo, ale sprzęt będzie nadal przez te placówki dobrze wykorzystywany – dodaje.

ŹródłoAmica S.A.

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe