- Reklama -
3 C
Szamotuły
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Amica wsparła strażaków walczących ze skutkami ulew

Grupa Amica niesie pomoc nie tylko w Wielkopolsce, ale również prowadzi działania pomocowe na terenie całego kraju, czego najlepszym dowodem jest wsparcie dla jednostki OSP Mokra Lewa. 25 czerwca działająca we Wronkach OSP Amica przekazała pralkę strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mokrej Lewej w powiecie skierniewickim. Sprzęt pomoże zadbać o odzież druhów, którzy z poświęceniem i determinacją walczą z siejącymi ogromne zniszczenie ulewami, ruszając na pomoc każdemu potrzebującemu.

Położony w województwie łódzkim powiat skierniewicki w ostatnim czasie zmagał się z gwałtownymi ulewami niszczącymi mienie mieszkańców regionu. W obliczu tak dramatycznej sytuacji na pomoc poszkodowanym ruszają bohaterscy strażacy z okolicznych jednostek OSP, którzy z poświęceniem i determinacją walczą ze skutkami nawałnic. Kilka dni temu druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mokrej Lewej, którzy zawsze są gotowi do niesienia bezinteresownej pomocy innym, zwrócili się ze szczególną prośbą do Grupy Amica.

– Strażacy ochotnicy wykonują ciężką i trudną pracę. Druhowie mają styczność z substancjami szkodliwymi, krwią, brudem. Pracują w bardzo wysokich temperaturach. Ich specjalne ubrania osobiste przeznaczone do działań ratowniczo-gaśniczych wymagają odpowiedniej konserwacji oraz czyszczenia. Strażacy muszą zabierać je do swoich domów po pożarach, wypadkach czy miejscowych zagrożeniach i tam je czyścić. Niestety, przynosząc tam tak zanieczyszczone ubrania, narażają swoje rodziny na niebezpieczeństwo. Pralka zapewniłaby komfort i bezpieczeństwo naszym ratownikom, a to dla nas kwestia priorytetowa – mówił Adam Grotkowski, Naczelnik OSP Mokra Lewa.

- Reklama -

Grupa Amica i działająca na terenie zakładu we Wronkach OSP Amica doskonale rozumieją problemy strażaków i bez wahania zdecydowały się pomóc kolegom w potrzebie odpowiadając pozytywnie na ich prośbę. Przekazanie sprzętu nastąpiło w czwartek, 25 czerwca we Wronkach.

– Dewizą wszystkich Ochotniczych Straży Pożarnych jest bezinteresowna pomoc innym. Jako strażacy ochotnicy ramię w ramię z innymi służbami pomagamy ludziom w potrzebie i robimy to z potrzeby serca, dlatego nie przeszliśmy obojętnie obok prośby OSP Mokra Lewa. Sytuacja w powiecie skierniewickim jest naprawdę trudna, więc zależało nam na tym, by wesprzeć walczących ze skutkami nawałnic strażaków – powiedziała Iwona Kaprykowska z Grupy Amica, sekretarz zakładowej Ochotniczej Straży Pożarnej, działającej aktywnie przy fabryce AGD we Wronkach.

Jednostka OSP Mokra Lewa specjalizuje się w ratownictwie wodnym i z odwagą angażuje w akcje ratowniczo-gaśnicze w regionie. Oprócz tego działają w sferze prewencyjno-edukacyjnej (m.in. organizując szkolenia z pierwszej pomocy) i biorą udział w życiu lokalnej społeczności. Podobnie na rzecz swojego lokalnego środowiska (przede wszystkim poza macierzystym zakładem) działają strażacy ochotnicy rekrutowani spośród pracowników fabryki Amica we Wronkach. Tutejsza OSP działa przy zaangażowaniu finansowym firmy i poparciu prezesa Jacka Rutkowskiego.

Grupa Amica i wspierana przez nią Fundacja Amicis niosą obecnie pomoc w całym kraju, a zwłaszcza w Wielkopolsce, przekazując, w związku z sytuacją epidemiologiczną, m.in. niezbędny sprzęt AGD szpitalom i laboratoriom wirusologicznym. Biorąc pod uwagę całą akcję pomocową – urządzenia zostały przekazane do 22 placówek medycznych w 9 województwach, w których sytuacja była najtrudniejsza. Największe wsparcie otrzymał Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu. Grupa Amica przekazała środki pieniężne w wysokości 200 000 zł. Ponadto firma wspiera jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, ratowników medycznych, organizacje zajmujące się wolontariatem, domy pomocy społecznej oraz uczniów, którzy nie posiadali sprzętu niezbędnego do domowej edukacji.

ŹródłoAmica S.A.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe