- Reklama -
16.9 C
Szamotuły
wtorek, 28 maja, 2024
Reklama

Amica wspiera medycynę przyszłości

Oddział Chirurgiczny szamotulskiego szpitala jest jednym z najchętniej wybieranych tego typu oddziałów w naszym województwie. Dzieje się tak za sprawą wykwalifikowanej kadry fachowców i odpowiedniego wyposażenia. Niedawno pracę tego oddziału wsparła jedna z największych firmy w naszym powiecie – Amica Wronki S.A.

Marcin Bilik, wiceprezes ds. operacyjnych spółki przekazał szpitalowi 20 000 złotych. Darowizna pozwoliła na zakup dwóch par nożyc do laparoskopu. Do zakupu szpital dołożył około 5000 zł.

Laparoskopia nazywana jest chirurgią przyszłości – można nią operować, ale służy też do badań diagnostycznych. W porównaniu z klasyczną operacją jest zabiegiem oszczędzającym pacjenta. Nacięcie jest znacznie mniejsze (ok. 1 cm), rana szybciej się goi. W dużo mniejszym stopniu obciąża ona chorego, który krócej leży w szpitalu i szybciej wraca do formy. Mniejsze jest też ryzyko powikłań.

- Reklama -

Na zdjęciu: podpisanie umowy darowizny: od lewej dyrektor SP ZOZ Remigiusz Pawelczak, chirurg Piotr Grzybowski, wiceprezes ds. operacyjnych Amica Wronki S.A. Marcin Bilik.

Starostwo Powiatowe

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe