- Reklama -
23.9 C
Szamotuły
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Reklama

Niebezpieczny początek miesiąca na drogach powiatu

Od początku miesiąca na terenie naszego powiatu doszło do 13 zdarzeń drogowych . Wśród powyższych przypadków odnotowano trzy, w których uczestnicy doznali poważniejszych obrażeń. Apelujemy do kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę.

Od 1 kwietnia do dzisiaj (6 kwietnia godz. 9) na drogach powiatu doszło do 13 zdarzeń drogowych . Trzy najpoważniejsze w skutkach zdarzenia miały miejsce w dniu 1 oraz 2 kwietnia. Policjanci odnotowali dwa wypadki drogowe, 8 kolizji drogowych, a także po jednym zdarzeniu drogowym polegającym na wjechaniu w wyrwę w jezdni, kolizji ze zwierzęciem leśnym oraz pęknięciu szyby czołowej samochodu w wyniku uderzenia kamienia, który wypadł spod kół innego pojazdu.

Pierwszy wypadek drogowy miał miejsce w dniu 1 kwietnia około godziny 9 w miejscowości Pólko. W niniejszym zdarzeniu brały udział dwa samochody. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, iż do zdarzenia doszło w wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu. Poszkodowany, który został przetransportowany do szpitala doznał obrażeń, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy.

- Reklama -

Kolejny wypadek miał miejsce po godzinie 17 w Biezdrowie. W niniejszej miejscowości doszło do zderzenia samochodu osobowego oraz motocykla. Z ustaleń wynikało, iż 77-letni kierujący samochodem marki Kia na zakręcie drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku motocyklistą. Kierujący motocyklem oraz pasażerka jednośladu trafili do szpitala. Obrażenia, których doznali zakwalifikowały zdarzenie jako wypadek drogowy.

Kolejne poważne w skutkach zdarzenie miało miejsce po godzinie 0.40 w dniu 2 kwietnia br. w Chełmnie. Policjanci interweniujący na miejscu ustalili, iż mieszkaniec Bytynia, który kierował samochodem marki BMW na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze, uderzył w przydrożne drzewo w wyniku czego pojazd przetoczył się. Kierujący był trzeźwy. 22-latek w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Z uwagi na fakt, iż jechał w pojeździe sam i tylko on doznał obrażeń, sprawa wstępnie została zakwalifikowana jako kolizja.

Pozostałe kolizje drogowe dotyczyły m.in. nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu, zderzenia lusterkami podczas wymijania, niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, nieprawidłowego cofania.

Warto również dodać, iż ostatniego dnia marca w miejscowości Piotrkówko doszło do „dachowania” pojazdu. 21-letni mieszkaniec naszego powiatu, który kierował hondą civic jest podejrzewany o to, że nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i wywrócił pojazd na dach. Podczas prowadzonych czynności policjanci ujawnili w samochodzie śladowe ilości narkotyków. Mężczyzna był trzeźwy. Pobrano mu krew do badań, aby sprawdzić czy nie znajdował się pod wpływem środków psychotropowych. Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drogach. Jak widać, wiosenne dni dają złudne poczucie bezpieczeństwa na drodze. Warto więc dostosowywać prędkość jazdy zarówno do warunków panujących na drodze jak i do obowiązujących przepisów i siadając za kierownicę pojazdu nie kierować się rutyną lecz zdrowym rozsądkiem. Warunki pogodowe wpłynęły na to, iż na drogach pojawiają się motocykliści. Przypominamy więc kierowcom, aby przy zmianie kierunku jazdy każdorazowo dokładnie upewniać się, czy nie zajeżdżamy nikomu drogi. Nie zmienia to faktu, iż również motocykliści powinni zachować rozwagę i ostrożność. Kierowcy jednośladów muszą pamiętać, że w przypadku zdarzenia drogowego są bardziej narażeni na odniesienie poważnych obrażeń ciała, ponieważ nie posiadają fizycznej ochrony przed zderzeniem.

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe