- Reklama -
5.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Ponad 260 komputerów i tabletów trafi do dzieci z gminy Szamotuły

Gmina Szamotuły rozpoczęła wydawanie sprzętu beneficjentom programu „Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”.

Celem programu jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do internetu. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przeznaczonych na walkę ze skutkami pandemii COVID-19 – REACT-EU, który zakłada wyrównywanie różnic w dostępie do technologii cyfrowych między uczniami z gmin popegeerowskich a ich kolegami z dużych miast.

Gmina Szamotuły zdobyła środki w wysokości 650 tys. złotych, co pozwoliło na zakup 218 laptopów, 40 komputerów stacjonarnych oraz 5 tabletów. Komputery wyposażone są w podstawowe oprogramowanie. Pierwsze osoby otrzymały już telefoniczne zaproszenie z Urzędu Miasta i Gminy i odebrały sprzęt. Łącznie urządzenia trafią do 263 uczniów z gminy Szamotuły.

- Reklama -

Magistrat przypomina, że aby odebrać sprzęt, należy zabrać ze sobą dowód osobisty, nr PESEL dziecka i odpis skrócony aktu urodzenia dziecka (do wglądu).

Bardzo nas cieszy, że program tak sprawnie zadziałał – tłumaczy Marcin Piechocki, kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Funduszy Pomocowych Urzędu Miasta i Gminy – Mamy nadzieję, że w ciągu kilku dni uda nam się przekazać komputery dzieciakom. Przecież właśnie wracają do szkoły, a sprzęt dobrej klasy przyda się w czasie odrabiania lekcji. Pewnie nie tylko wtedy…

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe