- Reklama -
9.3 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

19-latek zniszczył szlaban i latarnię

Szamotulscy kryminalni namierzyli podejrzanego o zniszczenie szlabanu w Szamotułach. Dodatkowo ustalili, iż ten sam mężczyzna zniszczył miejską latarnię. 19-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia.

Od minionego czwartku, szamotulscy kryminalni pracowali nad sprawą zniszczonego szlabanu. Do zdarzenia doszło na jednym z miejscowych parkingów. Około godziny 1.40, 13 września, nieznany sprawca wyłamał szlaban warty około 1100 zł. Policjanci zabezpieczyli niezbędne dowody w sprawie i pracowali nad tym, kto mógł dokonać tego czynu.

- Reklama -

Dzięki szczegółowej analizie zebranej dokumentacji udało się wytypować mężczyznę, który mógł mieć związek ze sprawą. Był to 19-letni mieszkaniec Szamotuł. Funkcjonariusze ustalili wczoraj gdzie przebywa i pojechali go zatrzymać.

Mężczyzna został doprowadzony do komendy policji, gdzie został przesłuchany. Przyznał się do zniszczenia szlabanu. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, iż tej samej nocy, której zniszczył szlaban, 19-latek najprawdopodobniej zniszczył również lampę oświetleniową w szamotulskim Parku Zamkowym. Z ustaleń wynikało, iż mężczyzna wspiął się na słup i ręką wbił latarnię. Zawiadomienia o tym czynie nie wpłynęło do szamotulskiej komendy Policji, więc policjanci sami ustalili, czy właściciel trenu będzie składał wniosek o ukaranie sprawcy zniszczenia.

19-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia. W rozmowie z policjantami mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie wypitym alkoholem. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe