9.9 C
Szamotuły
czwartek, 25 kwietnia, 2024

11 medali małych karateków z Szamotuł

W sobotę, 5 grudnia zawodnicy z Szamotulskiego Klubu Karate brali udział w dwóch turniejach rozgrywanych w podpoznańskim Dopiewie.

Pierwszy, Turniej Młodych Mistrzów, skierowany był do najmłodszych zawodników, dla których często był to pierwszy start w życiu. Karatecy z Szamotuł zdobyli tam 8 medali. W konkurencji kata srebro wywalczyła Nikola Mamet, a brązowy medal Natalia Wodnik. W konkurencji kihon złoto wywalczył Dominik Milkowski, srebrne medale w swoich kategoriach wiekowych zdobyli Daniel Kwaśny, Zosia Pęczka i Zuzia Emilś, natomiast brązowe Patryk Rychlewski i Witold Michalak.

Drugim Turniejem był Ogólnopolski Turniej Karate EMPI CUP, w którym wzięło udział ponad trzystu zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski. Rywalizacja była bardzo zacięta i stała na wysokim poziomie. Zawodnicy z Szamotulskiego Klubu Karate wywalczyli tam trzy medale. W konkurencji kata w kat U-12 srebrny medal wywalczyła Nikola Mamet, a brązowy Helena Grafka. Helena zdobyła także brązowy medal w kategorii U- 10.