Żurawie warsztatowe – niezbędny element wyposażenia warsztatu

0

Każdy, kto miał kiedyś do czynienia z warsztatem wie, jak ważnym elementem wyposażenia są różnego rodzaju przyrządy wspomagające przenoszenie niewymiarowych, ciężkich obiektów. Czy to warsztat rzemieślniczy, czy samochodowy – samemu nie jesteśmy po prostu w stanie poradzić sobie z pewnymi zadaniami i musimy sięgnąć po pomoc maszyn. W tym przypadku będą to żurawie warsztatowe.

Budowa i zastosowanie żurawi warsztatowych

Żurawie warsztatowe to przyrządy uniwersalnego użytku. Ich zadaniem jest wspomóc użytkownika w przenoszeniu ciężkich przedmiotów, które na przykład nie mogą zostać przeniesione z pomocą platformy. Urządzenie wykorzystuje do tego bardzo prosty mechanizm, jakim jest dźwignia. Masywna konstrukcja oparta jest zazwyczaj na wytrzymałym stopie metalu, który wytrzymuje nawet największe ciężary. Całość oparta jest na nogach ułożonych w taki sposób, aby zapewnić urządzeniu jak najlpsze podparcie, zachowując przy tym potrzebne standardy BHP. Podłużne ramię wyposażone jest w hak zawieszony na podłużnej linie. 

Taka konstrukcja umożliwia podnoszenie ciężarów nawet do kilku ton bez najmniejszego problemu. Dodatkowo, żurawie warsztatowe (https://jptech-maszyny.pl/zurawie-warsztatowe) są w stanie przenieść obiekt na wysokość oraz w poziomie. Całość jest zabezpieczona przez odpowiednie rolki oraz kółka. W ten sposób jesteśmy w stanie sobie poradzić z niewymiarowymi obiektami na przykład w postaci profesjonalnych maszyn warsztatowych, których przenoszenie bez żurawia warsztatowego może okazać się nie lada wyzwaniem.

Do warsztatu, do zakładu, na budowę…

Szerokie zastosowanie żurawi warsztatowych, ich kompaktowość oraz prosta obsługa sprawiają, że świetnie sprawdzają się w zasadzie w każdym środowisku. Są świetnie dostosowane do warunków przemysłowych, zaś dzięki temu, że są składane, idealnie nadadzą się nawet do małych przestrzeni, jakimi są na przykład przydomowe warsztaty. Dodatkowo warto wspomnieć, że przyrządy te są bardzo przystępne cenowo, a stanowią rozwiązanie wielu problemów, jakie mogą nas spotkać w trakcie pracy w ciężkimi, masywnymi obiektami. 

Choć jednak uniwersalne, to nie jesteśmy w stanie zastosować ich do każdego obiektu. Profesjonalny warsztat powinien być przygotowany na każdą ewentualność, a niestety dźwig z zawieszonym hakiem nie jest rozwiązaniem optymalnym do każdego zadania. Na szczęście dziś znaleźć w profesjonalnych sklepach możemy również różnego rodzaju podnośniki, wyciągniki i wciągniki, które ułatwią nam pracę fachowca. W tym na przykład podnośniki samochodowe, do motocykli, magnetyczne lub też hydrauliczne. Zależnie od naszych potrzeb, dziś jesteśmy w stanie znaleźć prawie wszystko.

Żurawie warsztatowe okazują się być niezbędne podczas pracy w warsztacie. Nieważne, czy zajmujesz się mechaniką samochodową, rzemiosłem, wytwórstwem czy masową produkcją – jeśli w swoim zakładzie potrzebujesz taniego urządzenia umożliwiającego przenoszenie ciężkim obiektów, to żurawie warsztatowe mogą być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Artykuł sponsorowany

Zobacz więcej: