- Reklama -
19.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Zmiana w szamotulskiej policji. Na emeryturę odeszli jednocześnie komendant i jego zastępca

W piątek, 24 lutego na emeryturę przeszedł Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach insp. Sławomir Dziupiński. Na podobny krok zdecydował się również jego I zastępca, mł. insp. Tomasz Piechota.

Insp. Sławomir Dziupiński komendantem szamotulskiej policji był od 2014 roku. Jego obowiązki przejął mł. insp. Waldemar Dobrychłop, który dotychczas pełnił służbę w KPP Oborniki.

- Reklama -

24 lutego br. w Komendzie Powiatowej Policji w Szamotułach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zdania oraz objęcia stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach. W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka, przedstawiciele władz samorządowych oraz służb i instytucji współpracujących z Policją, kadra kierownicza oraz policjanci i pracownicy szamotulskiej jednostki.

Dotychczasowy Komendant, insp. Sławomir Dziupiński pożegnał się z szamotulską jednostką, podziękował za współpracę, podkreślając, że lata spędzone w Szamotułach były jednymi z najlepszych, o ile nie najlepszymi w jego służbie. Insp. Dziupiński życzył swojemu następcy powodzenia na nowo objętym stanowisku i wyraził przekonanie, że z takim przełożonym ta jednostka będzie działała bardzo skutecznie.

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach powołany został mł. insp. Waldemar Dobrychłop, który podziękował Komendantowi za okazane zaufanie. Nowy szef zauważył, że zdaje sobie sprawę z tego, że ten rok nie będzie prosty dla funkcjonariuszy z szamotulskiej komendy. Podkreślił jednak, że zna specyfikę szamotulskiego rejonu oraz pracujących tu policjantów, w szczególności kadrę oraz pracowników cywilnych i wie, że są to specjaliści w swoich dziedzinach, co wielokrotnie udowadniali. Wielu szamotulskich policjantów zostało docenionych przez kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i dalszą służbę pełni w strukturach KWP. Dlatego jest przekonany, że z takim wsparciem jest gotowy do podjęcia wyzwania i ciężkiej pracy na rzecz mieszkańców powiatu na nowym stanowisku. Mł. insp. Dobrychłop zadeklarował również, iż będzie dążył do stworzenia jak najlepszych warunków pracy oraz służby. Zaakcentował również, że zależy mu, aby policjanci wiedzieli, że broń i odznaka, to nie przywilej, a odpowiedzialność wobec społeczeństwa.

Uroczysta zbiórka była też okazją do pożegnania I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach mł. insp. Tomasza Piechoty, który po wieloletniej służbie również odszedł na zasłużoną emeryturę.

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka przekazał, że przykro mu, że z szamotulskiej komendy jednocześnie na emeryturę odeszli zarówno Komendant Powiatowy Policji, jak i jego zastępca. Zaakcentował jednak, że ma świadomość tego, że to indywidualna decyzja, którą każdy musi kiedyś podjąć. Podkreślił również, że wie, że oddaje szamotulską jednostkę w dobre ręce i życzył nowemu komendantowi powodzenia w kierowaniu komendą.

Swoje życzenia przekazali również samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z Komendą Powiatową Policji w Szamotułach.

mł. insp. Waldemar Dobrychłop pełni służbę w Policji od 1991 roku. Jest Absolwentem Politechniki Poznańskiej, Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Pełnił służbę w Referacie Ruchu Drogowego oraz w Zespole do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Komendzie Powiatowej Policji w Obornikach. Od 2007 roku zajmował stanowiska kierownicze. Został Zastępcą Naczelnika Wydziału Kryminalnego w Komendzie Powiatowej Policji w Szamotułach, a od 2016 roku do lutego 2023 roku pełnił funkcję I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Obornikach. Teraz będzie kierował szamotulską jednostką Policji.

insp. Sławomir Dziupiński służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku. Pierwsze stanowisko kierownicze objął w 1999 roku w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej w Poznaniu. W latach 2003- 2011 pełnił służbę w Biurze Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. W 2011 roku został mianowany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu, skąd trafił do szamotulskiej jednostki Policji. Tutaj, w marcu 2014 roku objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach.

mł. insp. Tomasz Piechota służbę w Policji rozpoczął w 1992 roku. Pełnił służbę m.in. w Oddziałach Prewencji Policji w Poznaniu, skąd w 1999 roku trafił do Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. Tutaj związany był z pionem prewencji, którego naczelnikiem został w 2004 roku. Od 2006 do 2023 roku pełnił funkcję na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe