7.3 C
Szamotuły
piątek, 29 marca, 2024

Złoto dla Natalii Klocek

Kolejny sukces odniosła Natalia Klocek, zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego HALSZKA Szamotuły (działającego przy Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach) podczas Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS rozgrywanych w Pile w dniach 3 – 4 .06.2017 r.

Podopieczna trenera Jerzego Śwista zdecydowanie wygrała konkurs pchnięcia kulą, ustanawiając swój rekord życiowy oraz nowy rekord Okręgu w kategorii U -18 wynikiem 14,88 m. Druga zawodniczka (Daria Kołodziej – LUKS Podium Kup) pchnęła na odległość 13,14 m.

Natalia, mimo młodego wieku (ma niespełna 16 lat) jest już utytułowaną zawodniczką. W ubiegłym roku zdobyła tytuł mistrzyni Polski młodziczek (U- 16) a w tym roku kalendarzowym została halową vice- mistrzynią kraju w pchnięciu kulą (14,71 m) w kategorii starszej. Jest również członkinią Kadry Narodowej. Jej wyniki w pchnięciu kulą 3 kg i 4 kg są na poziomie pierwszej klasy sportowej. W Pile brała udział także w konkursie rzutu młotem, w którym zajęła piąte miejsce, wynikiem 46,62 m.