- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Zła jakość wody w Brączewie i Jaryszewie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach wydał komunikat w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Informacja dotyczy jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi pochodzącej z wodociągu publicznego Brączewo, gm. Obrzycko, zaopatrującego w wodę mieszkańców miejscowości Brączewo i Jaryszewo.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach informuje, iż na podstawie przeprowadzonych badań kontrolnych jakość wody odbiega od wymagań rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U.2017.2294 ze zm.) ze względu na obecność bakterii niechorobotwórczych. Z uwagi na nadal prowadzone działania naprawcze w tym dezynfekcję wody, zaleca się używanie wody do celów konsumpcyjnych (do picia, przygotowywania posiłków i potraw, do mycia i płukania warzyw i owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością) po przegotowaniu. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży,
prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

- Reklama -

Informacja dotycząca jakości wody obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe