- Reklama -
12.5 C
Szamotuły
niedziela, 13 czerwca, 2021

Powiat. Wodociągi apelują o oszczędzanie wody!

Polecamy

Fala upałów oraz bardzo wysokie zapotrzebowanie na wodę mogą spowodować problemy z jej dostępnością. Wodociągi z gminy Ostroróg i Szamotuły wystosowały do mieszkańców apele.

W związku z występującą falą upałów prosimy o zaprzestanie podlewania w godzinach wieczornych ogrodów, ogródków warzywnych i trawników. Zapewni to wszystkim Mieszkańcom naszej Gminy wystarczającą ilość wody na potrzeby higieny, pojenia zwierząt i innych niezbędnych czynności.

W innym wypadku problemy z dostępnością wody mogą wystąpić zwłaszcza u odbiorców położonych na obrzeżach Gminy. Dlatego prosimy oszczędnie korzystać z wody tj. m.in. podlewanie przesunąć na godziny nocne (najlepiej po godz. 24:00). – apeluje Zakład Gospodarki Komunalnej w Szamotułach.

- Reklama -

Podobny apel do mieszkańców gminy Ostroróg wystosował Aquanet:

Z powodu upałów i bardzo wysokiego zapotrzebowania na wodę dostarczaną na terenie gminy Ostroróg, od dnia 12.06.2019r. prosimy o ograniczenie podlewanie ogrodów i terenów zielonych w godzinach 6:00 – 22:00. Apelujemy o ograniczenie zużycia wody wyłącznie do celów sanitarnych i spożywczych oraz przesunięcie podlewanie na godziny późniejsze.

Obserwuj Nas:

11,150FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -