- Reklama -
23.9 C
Szamotuły
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Reklama

Podpalacz we wronieckich lasach. Nadleśnictwo wyznaczyło nagrodę

We wronieckich lasach grasuje podpalacz – do takich wniosków doszli leśnicy po ostatnich pożarach na terenie gminy Wronki.

Nadleśnictwo Wronki wyznaczyło nagrodę w wysokości 5000 zł dla osoby, która pomoże złapać podpalacza.

Komunikat Nadleśnictwa Wronki: Na obszarach leśnych Puszczy Noteckiej od dłuższego czasu panuje katastrofalne zagrożenie pożarowe. Ściółka leśna ma 6-7% wilgotności i są to najniższe możliwe warunki jakie mogą w ogóle wystąpić.

- Reklama -

Pożar w takich okolicznościach rozprzestrzenia się bardzo szybko i zagraża nie tylko obszarom leśnym, ale zdrowiu i życiu ludzi oraz wszelkim zabudowaniom i mieniu znajdującym się w pobliżu.

W ciągu ostatnich trzech dni na terenie Nadleśnictwa Wronki miało miejsce kilka pożarów, zlokalizowanych blisko siebie w Leśnictwie Jasionna, obok miejscowości Jasionna, blisko granicy z Nadleśnictwem Krucz.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną powstania pożarów jest celowe podpalenie.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Wronki wyznaczył nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 złotych dla osoby, która przekaże informacje pozwalające na schwytanie sprawcy podpaleń! Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania w lesie, a także wykazanie czujności i przekazywanie wszelkich informacji mogących ująć sprawcę podpaleń do pracowników Służby Leśnej, Policji lub pod nr tel. 67 254 01 48, 694 445 721 lub 997.

fot. Nadleśnictwo Wronki (Zbigniew Rusinek)

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe