- Reklama -
Reklamaspot_img
3.2 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Zespół Folklorystyczny „Szamotuły” na XXII Międzynarodowych Olsztyńskich Dniach Folkloru

Dzieci i młodzież z Zespołu Folklorystycznego „Szamotuły” zaprezentowały się podczas trwających od 18 do 23 lipca XXII Międzynarodowych Olsztyńskich Dni Folkloru „Warmia” oraz podczas Międzynarodowego Lata z Folklorem.


W tegorocznym festiwalu wzięły także udział „Grajewianie” z Grajewa, „Dąbrowica” z Jastkowa, zespół „Malbork” i „Warszawianka” oraz zagraniczne zespoły z Białorusi, Bułgarii, Hawajów, Izraela, Korei Południowej, Macedonii, Meksyku, Puerto Rico, Serbia i Turcji a także gospodarze ZPiT Warmia. Główna scena festiwalowa znajdowała się w sercu olsztyńskiej „Starówki”. Koncerty towarzyszące w których uczestniczył zespół odbywały się w Ostródzie i Barczewie a o dodatkowe wrażenia zadbali uczestnicy XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich „WARMIA 2017”.

- Reklama -

„Szamotuły” czarowały szamotulskim folklorem, wielkopolskimi tańcami i przyśpiewkami z lubuskiego, Górnego Śląska i Puszczy Zielonej na Kurpiach, a także miejskim folklorem podwórkowym w wykonaniu budzących największy podziw i wzruszenie, najmłodszych członków zespołu.

Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru to tydzień niezapomnianych artystycznych wrażeń i emocji. To magiczne święto tańca, muzyki i śpiewu, kultywujące i upowszechniające dorobek niematerialnego dziedzictwa kulturowego wielu narodowości w którym z ogromną przyjemnością uczestniczyliśmy.

Wyjazd na festiwal zorganizował Szamotulski Ośrodek Kultury.

[Best_Wordpress_Gallery id=”147″ gal_title=”Folklor”]

UMiG

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe