- Reklama -
3 C
Szamotuły
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Zatrzymano właściciela firmy budowlanej. Jest podejrzany o liczne oszustwa

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zatrzymali podejrzanego o liczne oszustwa. Właściciel firmy ogólnobudowlanej i remontowej usłyszał w sumie sześć zarzutów. Sprawa jest rozwojowa. Policja nie wyklucza kolejnych zarzutów. Za oszustwa polskie prawo przewiduje do 8 lat więzienia.

Szamotulscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzili czynności operacyjne w sprawie oszustw. Uzyskali informacje, że właściciel jednej z lokalnych firm ogólnobudowlanych może celowo oszukiwać osoby chcące przeprowadzić remonty domów.

- Reklama -

We wrześniu funkcjonariusze otrzymali też zawiadomienie od mieszkanki gminy Ostroróg, która miała paść ofiarą tego samego fachowca. Wkrótce potem policjanci otrzymali również materiały dotyczące podobnego oszustwa na szkodę mieszkańca Szamotuł. Pracując nad sprawą, „pegowcy” ustalili co najmniej pięć osób pokrzywdzonych przez właściciela firmy.

Z policyjnych ustaleń wynikało, iż modus operandi podejrzanego był bardzo podobny. Mężczyzna podpisywał z klientami umowy na wykonanie prac remontowych, pobierał pieniądze na rezerwację terminu oraz zakup materiałów, a następnie albo pracy nie wykonywał wcale, albo remont zaczynał i nie kończył go, nie zwracając zaliczki inwestorom. Łączne straty poniesione przez pokrzywdzonych zostały oszacowane na ponad 158 tysięcy złotych.

Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie, policjanci prowadzący postępowanie zwrócili się do prokuratury z wnioskiem o wydanie postanowienia o przeszukaniu w celu zatrzymania i przymusowego doprowadzenia podejrzanego. Mężczyzna został zatrzymany 17 stycznia br. Usłyszał 5 zarzutów za oszustwa i jeden zarzut za posłużenie się podrobionym dokumentem.

Prokuratur zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny. Dodatkowo, policjanci dokonali tymczasowego zajęcia mienia ruchomego na poczet grożącej mu kary.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów. Osoby pokrzywdzone powinny skontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Szamotułach.

Za oszustwo polskie prawo przewiduje do 8 lat więzienia.

Źródłopolicja.pl
  1. Proszę o potwierdzoną informację o kogo chodzi, chętnie złożę zeznania w tej sprawie przed organami ścigania, jeżeli to ta osoba o której myślę. A jest co opowiadać.

      • Słyszałam od znajomej że Jerzy Ch. oszukał nie jedną osobę i teraz dobrali mu się do dupy .Jak z Jerzym rozmawiałam to tłumaczył się,że to nie jest prawda i abym nie wierzyła w te informacje a jednak okazało się że nie kłamała a kto mataczył to teraz wiadomo 👍🏻🫶

  2. Bardzo dobrze kreaturze ,oby jak najwięcej osób jeszcze się zgłosiło .Wielkie brawa dla policji ,że dali radę z j .CH. Czuł się bezkarny i z łatwością oszukiwał .Śmial się w twarz co mu zrobimy…..hahaha

  3. Dobrze, że nie daliśmy się oszukać. Pan był u nas na wycenie i strasznie naciskał nas na wpłacenie wysokiej zaliczki na towar mimo że nie byliśmy zdecydowani do końca. Ufff…

  4. Dobrze, że chociaż jednego zatrzymali, sławetny Pan Tomasz N z Golejowa, dalej sobie po wolności chodzi, a pobrał zaliczki na budowy domów od Ponad 50 osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe