- Reklama -
9.3 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Pniewy. Nowy zbiornik retencyjny już gotowy

16 stycznia odbył się odbiór nowo wybudowanego zbiornika retencyjnego wody uzdatnionej, zlokalizowanego na terenie Zakładu Wodociągów w Pniewach.

Budowa rozpoczęła się we wrześniu 2022 roku. Jest to trzeci zbiornik wody czystej na terenie gminy Pniewy, jednak pozostałe dwa powstały przed laty – zostały wybudowane wraz z budową Zakładu Wodociągów w roku 1985.

- Reklama -

Zbiornik ma pojemność 500 m3, wykonany jest z żelbetu, z zewnątrz zaizolowany przed temperaturami ujemnymi, w wewnątrz jest zabezpieczony materiałami posiadającymi atest higieniczny, zezwalającymi na kontakt z wodą, przeznaczoną do spożycia przez ludzi. Budowa zbiornika (magazynującego wodę) była niezbędna ze względu na ponad normatywne pobory wody przez odbiorców, w okresie letnim oraz pozwoli zabezpieczyć w wodę przyszłe tereny inwestycyjne na terenie Pniew – informuje Urząd Gminy Pniewy.

Budowa zbiornika o wysokości ponad 6 metrów pochłonęła 1,057 mln złotych. Całość została sfinansowana ze środków własnych Pniewskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, a wykonawcą robót była firma KANUS Sp. z o.o. z Zielonej Góry.

Fot. UMiG Pniewy
Fot. UMiG Pniewy

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe