- Reklama -
-1.6 C
Szamotuły
piątek, 3 lutego, 2023

Zapis na szczepienie nie jest równoznaczny z wyznaczeniem terminu – rozmowa z Dyrektorem Szpitala Powiatowego w Szamotułach

W przyszłym tygodniu ruszają zapisy na szczepienia dla kolejnych grup. W związku z licznymi zapytaniami i niejasnościami – wyjaśniamy. Kto i kiedy może się zaszczepić? Czy zapis na szczepienie jest równoznaczny z wyznaczeniem terminu?

Na te i inne pytania odpowiedział Remigiusz Pawelczak, Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach.

- Reklama -

Harmonogram szczepień

– Cały czas trwają szczepienia osób powyżej 70 i 80 roku życia. Od 10 marca rozpoczynamy rejestrację osób przewlekle chorych. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, do tej grupy należą wyłącznie osoby dializowane, osoby, które rozpoczęły leczenie onkologiczne po 31 grudnia 2019 oraz wentylowane mechanicznie. Kolejną grupą będą osoby z rocznika 1952. Dla niech rejestracja będzie otwarta od 11 – 13 marca. Osoby z roczników 1952 – 1954 będą rejestrowane od 18 – 20 marca. Rejestracja dla roczników 1952 – 1956 odbędzie się w dniach 22 – 23 marca.

Zapis na szczepienie nie oznacza wyznaczenia terminu

– Tak, jest to podstawowe nieporozumienie, które musimy wyjaśniać. Przyjmujemy zgłoszenia dla wybranych grup, jednak jesteśmy ograniczeni liczbą dostępnych szczepionek. W tej chwili otrzymujemy dawki dla 30 osób tygodniowo. Sukcesywnie kontaktujemy się z osobami, które zgłosiły chęć udziału w programie szczepień, a nie został im wyznaczony konkretny termin.

Możliwości mamy dużo większe

– Dzięki dobrej organizacji, zespół szczepiący może zaszczepić nawet kilkaset osób dziennie. Na chwilę obecną ogranicza nas tylko liczba dostarczanych dawek. W tej chwili zapisanych jest 440 osób z grupy 80+ i około 2000 osób 70+. Spodziewamy się kolejnych kilku tysięcy chętnych, jednak limit szczepionek nie został zwiększony. Ze względu na małą liczbę dostarczanych dawek, nie ma możliwości natychmiastowego wyznaczenia terminu dla wszystkich chętnych.

ŹródłoSP ZOZ

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe