- Reklama -
1.7 C
Szamotuły
piątek, 9 grudnia, 2022

Zaniedbane zwierzęta w gminie Obrzycko. Rolnikowi grozi do 3 lat więzenia

Wczoraj informowaliśmy o bulwersującej sprawie, którą ujawniło stowarzyszenie „Pogotowie dla Zwierząt” oraz fundacja „Pańska Łaska”. Więcej informacji o interwencji przekazała nam dzisiaj Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach.

W dniu 26 września br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymali zawiadomienie dotyczące znęcania się nad zwierzętami w jednej z miejscowości na terenie gminy Obrzycko.

- Reklama -

Z zawiadomienia wynikało, iż na terenie gospodarstwa przebywają zwierzęta, które są głodzone i odwodnione. W sprawie tej przyjęto zawiadomienie o przestępstwie.

-Dzielnicowi z Obrzycka, a także kryminalni z Szamotuł wraz z technikiem kryminalistyki pojechali we wskazane miejsce. Funkcjonariusze faktycznie zastali zaniedbane gospodarstwo. W obecności przedstawicieli fundacji oraz stowarzyszenia (które działają w obronie zwierząt), lekarza weterynarii oraz właściciela posesji, policjanci przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli niezbędny materiał dowodowy w sprawie – informuje mł. asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Na miejscu znaleziono 17 koni, kilkanaście tryków i capów oraz muflona i psa. Jak informuje „Pogotowie dla Zwierząt”, zwierzęta były bardzo zaniedbane, niektóre w stanie agonalnym. Żyły w ciemności, bez dostępu do bieżącej wody, w korytach nie było pożywienia. Niektóre zwierzęta trzymane były na łańcuchach.

Przedstawiciele stowarzyszenia w trybie interwencyjnym zabezpieczyli najbardziej zaniedbane zwierzęta. Przewieziono je w bezpieczne miejsca, gdzie zajął się nimi lekarz weterynarii.

Paweł Mordal, Sekretarz Gminy Obrzycko poinformował naszą redakcję, że Urząd Gminy Obrzycko nic nie wiedział o sytuacji w gospodarstwie. Nie został również poinformowany o interwencji.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Obrzycku. Funkcjonariusze zbierają materiały dowodowe.

Znęcanie nad zwierzętami jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat więzienia.

Więcej na ten temat: Dramat zwierząt pod Szamotułami

4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe