- Reklama -
8.7 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Dramat zwierząt pod Szamotułami. Handlarz zagłodził kilkanaście koni

W ubiegłym tygodniu stowarzyszenie „Pogotowie dla Zwierząt” oraz fundacja „Pańska Łaska” przeprowadziły interwencję w jednej z wiosek gminy Obrzycko.

O tym, że w gospodarstwie pod Szamotułami dzieje się źle, stowarzyszenie poinformowali świadkowie.

- Reklama -

Jak informuje Radio Poznań, podczas interwencji, w której uczestniczyli członkowie stowarzyszenia i fundacji, lekarz weterynarii oraz policja, znaleziono 17 koni, kilkanaście tryków i capów oraz muflona i psa.

-O tym, iż w gospodarstwie rolnika dochodzi do znęcania się nad zwierzętami – dowiedzieliśmy się kilka dni temu. To jedna z wsi w gminie Obrzycko pod Szamotułami. Rolnik skupuje konie od innych rolników, a następnie trzyma je – choć nie ma na to warunków. Jego gospodarstwo nie funkcjonuje oficjalnie, jako skup zwierząt. Wraz z  Fundacją „Pańska Łaska” z którą organizujemy interwencję – ustalamy, iż na terenie posesji znajduje się co najmniej kilkanaście koni. Są w dramatycznym stanie, pozamykane w komórkach – informuje stowarzyszenie „Pogotowie dla Zwierząt”.

Wiele koni jest niedożywionych i odwodnionych. Zwierzęta były trzymane w ciemności, na łańcuchach, bez dostępu do pożywienia.

Zwierzęta zostały przewiezione w bezpieczne miejsce. Opiekuje się nimi lekarz.

Handlarz próbował tłumaczyć, że konie przebywają w jego gospodarstwie od kilku dni. Jednak, jak ustalili członkowie fundacji i stowarzyszenia – zwierzęta musiały przebywać w tym miejscu od kilku miesięcy.

Obecnie trwa zbiórka, z której środki zostaną przekazane na ratowanie zwierząt. -Rolnik, któremu zabraliśmy zwierzęta, jest niewypłacalny, gmina poinformowana o interwencji nie pomogła nam. Zostaliśmy z pomocą sami… Koszty są ogromne, opieka weterynaryjna liczona jest w setkach złotych dziennie. Bardzo prosimy o wsparcie w ratowaniu tych 17 szkieletów – informuje stowarzyszenie na stronie zbiórki.

no images were found

Link do zbiórki: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/handlarz-zaglodzil-konie

Aktualizacja:

Gmina Obrzycko wydała w tej sprawie oświadczenie: W związku z powyższym informujemy, że Gmina Obrzycko nie została poinformowana o interwencji i nie wiedziała o sytuacji panującej w tym gospodarstwie. O wyjaśnienie tej sytuacji zgłosiliśmy się do przedstawicieli stowarzyszenia „Pogotowie dla zwierząt”.

  1. prosiłbym o sprawiedliwość wobec i dla tych zwierząt i podanie imienia i nazwiska ,telefonu,adresu i zdjęć tego który tak uczynił i gdzie mieszka bo jesteśmy tym umęczonym zwierzętom to winni jaki prawdy o oprawcy .Proszę nie mówić w takiej sytuacji o RODO ponieważ „Sprawca niegodziwości czyniąc szkodę swej ofierze, dał dowód zrzeczenia
    się immunitetu jakim jest jego godność osobista, stał się tym samym
    zniewolonym na rzecz swojej ofiary! System Prawny ma obowiązek tego
    dopilnować!”

  2. Gdzie byl lekarz weterynarii? Moze teraz mieszkancy i sasiedzi beda baczniej obserowac dzialalnosc tego zwyrodnialca i nikt nie bedzie bezczynnie przygladal sie pastwieniu sie nad zwierzatami.
    Pamietajmy – kazdy z nas powinien reagowac jesli dzieje się krzywda zwierzetom, dzieciom, kobietom, uczniom, i kazdemu kto potrzebuje pomocy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe