- Reklama -
-1.6 C
Szamotuły
piątek, 3 lutego, 2023

Zakończyły się przedterminowe wybory burmistrza Obrzycka. Będzie druga tura!

Dzisiaj odbyły się przedterminowe wybory burmistrza Obrzycka. Lokal wyborczy został zamknięty o godzinie 21:00.

O fotel burmistrza Obrzycka ubiegało się 8 kandydatów: Ryszard Paech, Przemysław Nowak, Igor Kołoszuk, Sebastian Pertek, Cezary Sakra, Włodzimierz Schmidt, Janusz Wielgosz oraz Ewa Huet.

Samo głosowanie odbyło się w szczególnych okolicznościach związanych z epidemią koronawirusa. Lokal był na bieżąco dezynfekowany, głosujący musieli mieć maseczki i rękawice ochronne. Ograniczono ilość osób przebywających jednocześnie w budynku. Wybory stały się koniecznością po rezygnacji dotychczasowego burmistrza Macieja Bieńka, który na początku roku został drugim wicewojewodą wielkopolskim.

- Reklama -

Jak podała Koalicja dla Obrzycka, frekwencja wynosiła 41,35%, wydano 777 kart do głosowania. Dla porównania, w wyborach samorządowych w 2018 roku frekwencja wynosiła 55.60%. Cały czas czekamy na nieoficjalne wyniki, trwa liczenie głosów.

Aktualizacja: Koalicja dla Obrzycka nieoficjalnie informuje, że mieszkańców Obrzycka czeka druga tura. Najwięcej głosów zdobył Igor Kołoszuk (około 300 głosów), którego rywalem do fotela burmistrza będzie Ryszard Paech (około 180 głosów). Warto zauważyć, że ewentualna druga tura, według przepisów, musiałaby się odbyć 10 maja, czyli podczas planowanej daty wyborów prezydenckich, które nie wiadomo czy i w jakiej formie się odbędą. Wszystko wskazuje więc na to, że o Obrzycku znowu będzie głośno!

Aktualizacja 2: Oficjalne wyniki przedterminowych wyborów Burmistrza Miasta Obrzycka (źródło: Koalicja dla Obrzycka):

Żaden z kandydatów nie zdobył min. 50% głosów, czeka nas więc druga tura, która powinna odbyć się 10 maja. O fotel włodarza Obrzycka powalczą w niej Igor Kołoszuk i Ryszard Paech.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe