- Reklama -
0.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Zabrakło mu pieniędzy na zakupy, więc ze złości wybił szybę

Szamotulscy policjanci zatrzymali podejrzanego o wybicie szyby w drzwiach sklepu. Mężczyzna oraz jego brat są również podejrzani m. in. o czynny opór, naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie funkcjonariuszy. Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka.

W miniony wrotek (29 maja br.) około godziny 23.30, policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że ktoś wybił szybę w drzwiach sklepu w okolicy Rynku. Sprawcy mieli znajdować się nieopodal sklepu. Po otrzymanym zgłoszeniu, szamotulscy patrolowcy zauważyli dwóch mężczyzn pasujących do rysopisu. Okazało się, iż byli to dwaj mieszkańcy Szamotuł w wieku 36 oraz 27 lat.

- Reklama -

W trakcie interwencji mężczyźni byli agresywni, znieważyli policjantów i utrudniali zatrzymanie. Patrolowcy wezwali więc do pomocy inne patrole pełniące w tym czasie służbę. Mężczyźni trafili do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Po sprawdzeniu ich stanu trzeźwości okazało się, iż byli nietrzeźwi. Obaj mieli około 1,9 promila alkoholu w organizmie.

Po przesłuchaniu pokrzywdzonej ustalono, iż przyczyną wybicia szyby mogła być złość wywołana tym, iż ekspedientka sklepu nie sprzedała jednemu z mężczyzn towaru, gdyż zabrakło im pieniędzy na zakupy. Mężczyźni zrobili w sklepie awanturę, i jeden z nich wybił szybę w drzwiach wejściowych.

O zniszczenie mienia podejrzany jest młodszy z mężczyzn. 26-latek usłyszał więc zarzut. Na tym zarzucie sprawa mogłaby się zakończyć, gdyby nie zachowanie mężczyzn wobec funkcjonariuszy podczas interwencji. Zarówno 26- jak i 36-latek są też podejrzani o znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów, a także o stawianie czynnego oporu i groźby karalne. Grozi im więzienie.

Postępowanie jest w toku. Sprawę wyjaśniają dochodzeniowcy z Szamotuł.

KPP w Szamotułach (mł. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe