- Reklama -
7.2 C
Szamotuły
wtorek, 20 lutego, 2024

Z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze

Bezpieczne przechodzenie przez jezdnię, zasady poruszania się po drodze, to tematy, które zostały omówione podczas spotkania policjantek z dziećmi ze szkoły w Bytyniu. W trakcie spotkania uczniowie otrzymali od mundurowych kamizelki odblaskowe.

W minionym tygodniu (w piątek 20 kwietnia br.) policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach odwiedziły uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Bytyniu. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Na początku spotkania uczniowie otrzymali od mundurowych odblaskowe kamizelki. Policjantki omówiły dlaczego noszenie takich kamizelek po zmroku jest bardzo ważne. Dzieci rozmawiały również z policjantkami na temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię na przejściach dla pieszych z sygnalizacją oraz bez sygnalizacji świetlnej. Policjantki przypomniały również o zasadach poruszania się po jezdni bez chodnika.

- Reklama -

Szkoła podstawowa w Bytyniu usytuowana jest przy bardzo ruchliwej drodze krajowej nr 92, dlatego bardzo istotne jest, aby dzieci zdawały sobie sprawę z istoty prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. W celu uświadomienia młodych uczniów, policjantki wyszły z pierwszakami na drogę i pokazały w praktyce jak powinno się przechodzić przez jezdnię, omawiając przy okazji błędy popełniane przez pieszych.

Ostatnim punktem spotkania było omówienie zasad poruszania się rowerem oraz obowiązkowego wyposażenia tych jednośladów.

KPP w Szamotułach (mł. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe