4.6 C
Szamotuły
sobota, 20 kwietnia, 2024

Szamotulanka Mistrzynią Polski w kicboxingu

W miniony weekend w Legnicy odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule low kick. W zawodach brała udział zawodniczka z Szamotuł, Martyna Stefaniak.

Martyna w tym roku zadebiutowała w seniorach, w marcu została v-ce mistrzynią Polski w K-1 Rules. -Po udanym debiucie przyszedł czas na kolejny start – mówi trener zawodniczki Maciej Wysocki.

W zawodach brało udział 250 zawodników, Martyna, po trzech udanych walkach, dostała się do finału, gdzie wygrała z doświadczoną i wymagającą przeciwniczką Ewą Boś z Zielonej Góry. Zawodniczka z Szamotuł odniosła tym samym drugi seniorski sukces, została mistrzynią Polski w kickboxingu w formule low kick (-52 kg). -Martyna po trzech zaciętych bojach sięgnęła po najbardziej pożądany medal którym jest złoto – dodaje trener zawodniczki.

Sukces w zawodach odniósł także klubowy kolega Martyny, Tomasz Kuberski z Obornik, który zdobył srebrny medal.