- Reklama -
-9.9 C
Szamotuły
piątek, 1 grudnia, 2023

XI Szamotuły Samsung Półmaraton za nami!

8 października w Szamotułach odbyła się jedenasta edycja Szamotuły Samsung Półmaratonu.

Niedziela 8 października powitała nas pięknym słonecznym, aczkolwiek wietrznym dniem. Tuż przed godziną 10:00 uroczystego otwarcia imprezy dokonali Poseł Jakub Rutnicki oraz Starosta Powiatu Szamotulskiego Beata Hanyżak, którym towarzyszyli Prezes LGD Dolina Samy Karolina Miarka, Dyrektor ZDP Sylwia Kosicka oraz Dyrektorzy Biegu Rafał Krzykała i Bartosz Węglewski.

Równo o godzinie 10 na trasę biegu rodzinnego wyruszyło 98 małych i dużych biegaczek i biegaczy. Bieg miał charakter promocji i zachęcania do uprawiania aktywności sportowej, pomimo prowadzonej klasyfikacji i pomiaru czasu wszyscy biegacze otrzymywali medale oraz korzystali z pełnego poczęstunku, jaki przysługiwał również półmaratończykom. Swoje czasy można odszukać na stronie STS Timing pod linkiem – STS-TIMING.PL – WYNIKI.

- Reklama -

Po krótkiej przerwie na starcie Szamotuły Samsung Półmaraton przy ulicy Sportowej 6, stanęli biegacze mierzący się z dystansem ponad 21 km. Podobnie jak w przypadku biegu rodzinnego zaproszeni goście dokonali otwarcia imprezy i równo o godzinie 11:00 560 biegaczek i biegaczy wystartowało niesionych dopingiem kibiców! Jako pierwszy na mecie zameldował się Bogdan Semenovych z Ukrainy z czasem 1:07:01, a tuż za nim pięciokrotny triumfator szamotulskiej imprezy Damian Kabat, który wbiegł na metę z Łukaszem Nowakiem, który wcześniej reprezentował Polskę jako chodziarz w Igrzyskach Olimpijskich. Wśród kobiet triumfowała Ukrainka Natalia Semenovyvh z czasem 1:18:01, która wyprzedziła Iwonę Maciąg i Annę Pawlikowską. Najszybszą zawodniczką z Szamotuł okazała się Anna Gierszewska, a wśród Panów Maciej Skórnicki. W klasyfikacji pracowników Samsunga triumfowali Malwina Stachowiak i Maciej Soloch.

Czołowa piątka w klasyfikacji kobiet i mężczyzn oraz zwyciężczynie i zwycięzcy klasyfikacji wiekowych otrzymali lodówki ufundowane przez Sponsora Generalnego firmę Samsung, wręczanie nagród odbyło się na scenie tuż obok hali Wacław, a do wspomnianych gości dołączył również wiceburmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Dariusz Wachowiak.

Warto podkreślić, że w tegorocznym półmaratonie, wzięło udział więcej uczestników niż w roku ubiegłym, a na starcie pojawił się również zawodnik ze Szkocji. Szczegółowe wyniki znajdziecie pod linkiem – STS-TIMING.PL – WYNIKI. Już wkrótce pierwsze relacje z biegu na naszej stronie na FB!

Szamotulskie Stowarzyszenie Sportowe i Centrum Sportu Szamotuły pragną podziękować, wszystkim sponsorom, partnerom, służbom, pracownikom i wolontariuszom, dzięki którym możliwe było zorganizowanie XI edycji Szamotuły Samsung Półmaraton – informują organizatorzy.

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom!

Otwarcie zawodów (fot. Adam Ciereszko)
Dekoracja mężczyzn (fot. Adam Ciereszko)
Dekoracja kobiet (fot. Adam Ciereszko)

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe