- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Gm. Kaźmierz. Będą kontrole przydomowych kompostowników

Urząd Gminy Kaźmierz zapowiedział kontrole przydomowych kompostowników oraz kompostowania w nich bioodpadów. Kontrolerzy odwiedzą właścicieli nieruchomości jeszcze w październiku.

Kontrole odbędą się w dniach 25-26 października w miejscowościach Bytyń, Kaźmierz oraz Gaj Wielki. Przeprowadzą je pracownicy Związku Międzygminnego „ Centrum Zagospodarowania Odpadów – SELEKT”.

Kontrole przydomowych kompostowników zostaną przeprowadzone na podstawie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Kontrolerzy pojawią się tylko na tych nieruchomościach, na których zadeklarowano posiadanie kompostowników i z tego tytułu właściciele korzystają ze zwolnienia z części opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

- Reklama -

Kontrolę przeprowadzą upoważnieni pracownicy Biura Związku, a właściciele nieruchomości mają obowiązek umożliwić jej dokonanie. W trakcie oględzin wykonana zostanie dokumentacja fotograficzna kompostowników, znajdujących się w nich bioodpadów oraz sporządzony protokół kontroli – informuje Urząd Gminy Kaźmierz.

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, właściciel nieruchomości może utracić prawo do zwolnienia z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe