- Reklama -
2.5 C
Szamotuły
poniedziałek, 28 listopada, 2022

X Jubileuszowa edycja Szamotuły Samsung Półmaraton za nami!

9 dzień października przyniósł fantastyczną pogodę i niesamowite sportowe emocje! Jedna z najstarszych i największych biegowych imprez powiatu szamotulskiego świętowała swoje 10 urodziny! Od wczesnych godzin porannych działało biuro zawodów i miasteczko biegu, aby tuż przed godziną 10 rozpoczęło się na dobre!

Tuż przed biegiem rodzinnym wszystkich rozgrzała Joanna Tuszyńska wraz z lwem Wacławem, by po chwili oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Dyrektor firmy Samsung Pan Olgierd Bałtaki w towarzystwie posła Jakuba Rutnickiego, Starosty Beaty Hanyżak, Wiceburmistrza Dariusza Wachowiaka, Prezes Banku Spółdzielczego Duszniki Anny Krawczyk, Dyrektorów biegu Rafała Krzykały i Bartosza Węglewskiego oraz Ambasadorki imprezy Sandry Jankowiak, która równo o 10:00 dała sygnał wystrzałem do startu 134 uczestników, którzy po 20 minutach zameldowali się na mecie. Dla osób, które zajęły miejsca 10,20,30,40,50,60,80,100,120,134 i ostatnie, czekały nagrody rzeczowe od firmy Samsung, które zostały wręczone na scenie w miasteczku biegu. Organizatorzy nagrodzili również dwóch najlepiej przebranych małych biegaczy! Atmosfera dopisywała, dla dzieci przygotowano wiele atrakcji, a także konkursy dzięki współpracy z klubem Sparta Szamotuły, który w tym roku obchodzi swoje 100-lecie istnienia!

Po biegu rodzinnym przyszedł czas na półmaraton! Na jego mecie zameldowało się 509 biegaczek i biegaczy! Tuż przed biegiem mogliśmy zobaczyć fantastyczny występ zespołu Prestige z UKS Dwójka Szamotuły, a po nich ponownie Asia Tuszyńska rozgrzała uczestników! Tym razem parę słów na otwarcie wygłosił poseł Rutnicki, a równo o godzinie 11:00 strzał Dyrektora Bałtakiego rozpoczął niesamowitą rywalizację! Po nieco ponad godzinie pierwszy na mecie i po raz 4 w historii półmaratonu zameldował się Damian Kabat z czasem 1.09.02, kilkanaście minut później na mecie mieliśmy już pierwszą kobietę Patrycja Rolnik 1.26.01. W tegorocznej edycji przygotowano 20 lodówek firmy Samsung dla najlepszych kobiet i mężczyzn w klasyfikacji generalnej za miejsca 1-5 oraz za pierwsze miejsca w klasyfikacjach wiekowych. Organizator jak co roku postanowił nagrodzić również najlepszą mieszkankę i mieszkańca Szamotuł, którzy otrzymali m.in. vouchery na badania od firmy IKAR i vouchery na sesje z fizjoterapeutą oraz najlepszą pracowniczkę i pracowników firmy Samsung, którzy równie otrzymali drobne nagrody finansowe.. Dodatkowymi atrakcjami były również nagrody za najlepsze przebranie, aranżację i po raz pierwszy dla ostatniego zawodnika, który o włos zmieścił się w limicie czasowym przygotowano nagrodę w postaci gadżetów oraz samochodu na weekend od naszego partnera Volkswagen Staszak, którego auto elektryczne prowadziło zwycięzcę naszego biegu do samej
mety!

- Reklama -

Szamotulskie Stowarzyszenie Sportowe pragnie podziękować Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji X Szamotuły Samsung Półmaraton.

Dekoracja mężczyzn (fot. Adam Ciereszko)
Dekoracja kobiet (fot. Adam Ciereszko)
Pierwszy na mecie półmaratonu – Damian Kabat (fot. Adam Ciereszko)

Link do pełnych wyników – STS-TIMING.PL – WYNIKI

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe