WZPN zawiesił rozgrywki. Nie zagra m.in. Sparta Szamotuły

0
fot. Łukasz Mikołajczak

Nie odbędą się zaplanowane m.in. na najbliższy weekend mecze niższych lig. Wielkopolski Związek Piłki Nożnej wydał komunikat odnośnie zawieszenia rozgrywek do 23 marca.

– W związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym władze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej podjęły decyzję o zawieszeniu rozgrywek piłkarskich w województwie do 23 marca.

Wstrzymanie rywalizacji dotyczy wszystkich rozgrywek prowadzonych przez Związek na szczeblu wojewódzkim tj. IV ligi, klas niższych i wszystkich klas młodzieżowych. Odwołane zostają również związkowy turniej Skrzatów zaplanowany na 14 marca w Czempiniu, a także wszystkie konsultacje i zgrupowanie kadr wojewódzkich i powiatowych. W innym terminie odbędą się ponadto zaplanowane na ten tydzień spotkania organizacyjne z klubami w Pile i Lesznie.

Przy podjeciu decyzji Wielkopolski ZPN brał pod uwagę zalecenia i decyzje władz lokalnych oraz państwowych. Choć organizatorami meczów pozostają kluby-gospodarze, Związek jako organizator rozgrywek – mając na względzie skalę piłkarskiej rywalizacji w regionie – czuje się szczególnie zobowiązany do podjęcia działań ograniczających ryzyko zachorowań.

Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa będzie uważnie monitorowana w kolejnych dniach, a o dalszych decyzjach będziemy informować na bieżąco. – informuje WZPN.

Nie odbędą się więc mecze drużyn występujących w klasie okręgowej: Sparty Szamotuły, Sokoła Duszniki, Czarnych Wróblewo i Błękitnych Wronki. Sztab szkoleniowy Sparty szuka w to miejsce sparingpartnerów.

Zobacz więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj