- Reklama -
23 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Wronki. Pracownik Samsunga zakażony koronawirusem. Fabryka jest dezynfekowana

U jednego z pracowników fabryki Samsung Electronics Poland Manufacturing we Wronkach potwierdzono zakażenie koronawirusem. Poniżej publikujemy komunikat przesłany przez firmę Samsung.

W związku z potwierdzeniem zakażenia COVID-19 u jednego z pracowników, Zarząd Spółki Samsung Electronics Poland Manufacturing sp. z o.o. z siedzibą we Wronkach podjął decyzję o wstrzymaniu produkcji lodówek podczas drugiej zmiany w dniu 18 maja 2020 roku oraz obu zmian w dniu 19 maja 2020 roku. W tym czasie w zakładzie odbędzie się dodatkowa dezynfekcja powierzchni produkcyjnej i socjalnej. Zakażony Pracownik czuje się dobrze, przebywa w domu, a jego najbliżsi współpracownicy zostali objęci obowiązkową kwarantanną.

Od marca 2020 Spółka wdrożyła szereg procedur, które mają na celu ograniczenie ryzyka zakażenia koronawirusem w tym m in. obowiązkowy pomiar temperatury wszystkich pracowników i innych osób przebywających na terenie fabryki oraz kierowców z wykorzystaniem kamer termowizyjnych i termometrów bezdotykowych. Od dnia 20 kwietnia 2020 roku wprowadziliśmy obowiązek noszenia masek ochronnych podczas pracy w celu ograniczenia transmisji wirusa przez osoby potencjalnie zakażone.

- Reklama -

Ponadto na terenie hal produkcyjnych, stołówek, biur zostały udostępnione środki do dezynfekcji na bazie alkoholu i dodatkowo regularnie przeprowadzana jest dezynfekcja pomieszczeń oraz obszarów, z których korzystają wszyscy pracownicy. Przeorganizowano również stanowiska pracy utrzymując bezpieczną odległość między pracownikami, a na stanowiskach gdzie jest to nadmiernie utrudnione, zastosowano osłony z pleksi. W miejscach takich jak palarnie i bramy wejściowe zostały wprowadzone ograniczenia ilości przebywających tam osób. Regularnie przeprowadzamy kampanię informacyjną dla pracowników mającą na celu zapewnienie przestrzegania przez pracowników reguł dystansu społecznego oraz zasad higieniczno-sanitarnych.

W obliczu zagrożeń jakie niesie za sobą pandemia Covid19 nie ustajemy wysiłkach i codziennie podejmujemy nowe działania na rzecz zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy dla wszystkich pracowników. Powyższe działania zostały wprowadzone przy akceptacji i w porozumieniu ze działającymi w SEPM Związkami Zawodowymi.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe