Wystartował przetarg na budowę ścieżki rowerowej Piaskowo – Kępa

fot. UMiG

W ostatnich dniach Urząd Miasta i Gminy w Szamotułach ogłosił przetarg na budowę drogi rowerowej Piaskowo – Kępa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rowerzyści pojadą nową ścieżką jeszcze w tym roku.

Całkowity koszt inwestycji oszacowano na 1 387 550,00 zł, z czego
1 148 553,99 zł to kwota dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Początek drogi zaprojektowano w Piaskowie, przy skrzyżowaniu z ulicą Leśną. Odcinek do trasy Szamotuły – Poznań będziemy musieli pokonać dotychczasową trasą. W tym miejscu zaplanowano także budowę parkingu typu Bike&Ride (wyposażonego w zadaszoną wiatę na rowery i stojaki rowerowe). Znajdzie się tu tablica informacyjna LED oraz tablica tyflograficzna.

Miejsce, w którym ma się rozpoczynać droga rowerowa Piaskowo – Kępa (fot. Google)

Ścieżka zakończy się na ulicy Jarzębinowej w Kępie. Co ciekawe, zostanie ominięty łuk drogi przed skrzyżowaniem w Kępie, droga pobieganie prosto, przez dotychczasowe grunty rolne.

Przebieg drogi w miejscowości Kępa.

W ramach prac powstanie również oświetlenie drogowe LED oraz wiata przystankowa. Nowością będzie oznakowanie drogi, które pokryte będzie nawierzchnią fluorescencyjną zwiększającą czytelność znaków po zmroku.

Realizacji inwestycji towarzyszyć będzie szereg działań o charakterze promocyjnym. Będą tablice informacyjne, zostaną wydrukowane ulotki i folder, zawierający szczegółową i zaktualizowaną mapę dróg i infrastruktury rowerowej. Dla internautów przygotowany zostanie zaktualizowany serwis rowerowy naszego miasta i gminy. I oczywiści rajdy – na które już dzisiaj zapraszamy!

Zadanie ma zostać zrealizowane do 29 listopada 2019 roku.

Zostaw komentarz