- Reklama -
3.7 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

Wystartował przetarg na budowę ścieżki rowerowej Piaskowo – Kępa

W ostatnich dniach Urząd Miasta i Gminy w Szamotułach ogłosił przetarg na budowę drogi rowerowej Piaskowo – Kępa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rowerzyści pojadą nową ścieżką jeszcze w tym roku.

Całkowity koszt inwestycji oszacowano na 1 387 550,00 zł, z czego
1 148 553,99 zł to kwota dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Początek drogi zaprojektowano w Piaskowie, przy skrzyżowaniu z ulicą Leśną. Odcinek do trasy Szamotuły – Poznań będziemy musieli pokonać dotychczasową trasą. W tym miejscu zaplanowano także budowę parkingu typu Bike&Ride (wyposażonego w zadaszoną wiatę na rowery i stojaki rowerowe). Znajdzie się tu tablica informacyjna LED oraz tablica tyflograficzna.

Miejsce, w którym ma się rozpoczynać droga rowerowa Piaskowo – Kępa (fot. Google)
- Reklama -

Ścieżka zakończy się na ulicy Jarzębinowej w Kępie. Co ciekawe, zostanie ominięty łuk drogi przed skrzyżowaniem w Kępie, droga pobieganie prosto, przez dotychczasowe grunty rolne.

Przebieg drogi w miejscowości Kępa.

W ramach prac powstanie również oświetlenie drogowe LED oraz wiata przystankowa. Nowością będzie oznakowanie drogi, które pokryte będzie nawierzchnią fluorescencyjną zwiększającą czytelność znaków po zmroku.

Realizacji inwestycji towarzyszyć będzie szereg działań o charakterze promocyjnym. Będą tablice informacyjne, zostaną wydrukowane ulotki i folder, zawierający szczegółową i zaktualizowaną mapę dróg i infrastruktury rowerowej. Dla internautów przygotowany zostanie zaktualizowany serwis rowerowy naszego miasta i gminy. I oczywiści rajdy – na które już dzisiaj zapraszamy!

Zadanie ma zostać zrealizowane do 29 listopada 2019 roku.

  1. Jeszcze przydałoby się zrobić drogę gruntową widoczną na zdjęciu. Dzięki częstym wizytom Tirów do kurników jest prawie nie do przejechania dla zwykłego pojazdu (fragment od jezdni do kurników), a jak popada… Niestety mała ilość mieszkańców = mało wyborców = szkoda pieniędzy. Chociaż znak B-5 ustawić (po kosztach) a już byłoby lżej dla naszych portfeli (zawieszenie) bo ze smrodem kurników i tak już musimy żyć.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe