- Reklama -
7 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 marca, 2024

Wystartował przetarg na budowę nowej drogi Szamotuły-Mutowo

Za kilkanaście miesięcy kierowcy, piesi oraz rowerzyści zyskają nową drogę łączącą Mutowo z ulicą Obornicką w Szamotułach.

Gmina Szamotuły ogłosiła wczoraj przetarg na realizację zadania pod nazwą: „Budowa połączenia drogowego łączącego drogę gminną nr 258033P z drogą wojewódzką nr 187 wraz z infrastrukturą towarzyszącą”.

W ramach inwestycji powstać ma całkowicie nowa droga o nawierzchni asfaltowej na długości ok. 850 mb. Na całej długości trasy przewidziano wykonanie nowej konstrukcji jezdni o szer. 6,0m wraz z rowami odparowującymi oraz ciągiem pieszo-rowerowym o szer. 3,0m i oświetleniem drogowym. Celem przedsięwzięcia jest uporządkowanie przestrzeni, poprawa jej estetyki, stworzenie ciągu komunikacyjnego dostosowanego do wymagań oraz aktualnych przepisów. Planowany odcinek drogi powiąże tereny inwestycyjne w miejscowości Mutowo o powierzchni ponad 32 ha z drogą wojewódzką.

- Reklama -

Nowa trasa połączy istniejącą drogę Szamotuły – Mutowo (w miejscu łuku za firmą STER) z ul. Obornicką w Szamotułach (okolice skrzyżowania z ul. Odległą).

Na realizację zdania Urząd Miasta i Gminy Szamotuły pozyskał dofinansowanie z „Polskiego Ładu” w kwocie 4,7 mln złotych. Realizacja inwestycji pochłonie około 5 milionów złotych. Umowa z wykonawcą wyłonionym w przetargu zostanie podpisana w formie „zaprojektuj i wybuduj”. Budowa drogi powinna zakończyć się pod koniec 2023 roku.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe