Wyprzedzał „na trzeciego”, doprowadził do kolizji i uciekł

1
fot. Pomoc drogowa PREMIO - Naprawy powypadkowe

W sobotę, 5 września około godziny 14:50 doszło do kolizji na drodze wojewódzkiej nr 306. Zdarzenie miało miejsce na trasie pomiędzy Lipnicą a miejscowością Czyściec.

W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, ale zachowanie jednego z kierowców, którego obecnie poszukuje policja, mogło doprowadzić do tragedii.

Na trasie Sękowo-Lipnica doszło do zdarzenia drogowego, policjanci ustalili prawdopodobny przebieg. Na prostym odcinku drogi kierujący samochodem koloru białego, jadąc z kierunku Sękowa w kierunku Lipnicy, w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania dwóch pojazdów, zmusił kierującego oplem omegą, który jechał z przeciwnego kierunku, do gwałtownego hamowania. Kierujący oplem w celu uniknięcia czołowego zderzenia zjechał do przydrożnego rowu, gdzie samochód uderzył w drzewo. Kierujący samochodem koloru białego oddalił się z miejsca zdarzenia. – poinformowała portal eSzamotuly.pl sierż. sztab. Ewelina Grzeszkowiak z KPP w Szamotułach.

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że biały pojazd to osobowy volkswagen z rejestracją rozpoczynającą się od „WE”. Sprawca prawdopodobnie przewoził rowery na tylnym bagażniku. Wszelkie osoby, które posiadają informacje na temat zdarzenia prosimy o kontakt z policją.

Na miejscu zdarzenia działali również strażacy z OSP Otorowo oraz PSP Szamotuły.

Zobacz więcej:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.