- Reklama -
14.6 C
Szamotuły
piątek, 7 października, 2022

Pogorszenie jakości wody z wodociągu publicznego Ordzin

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach wydał komunikat w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Komunikat wydany 4 września br. dotyczy wodociągu publicznego Ordzin w gminie Obrzycko, który zaopatruje w wodę mieszkańców miejscowości: Ordzin, Pęckowo, Karolin, Gaj Mały, Dobrogostowo, Lizbona, Obrowo, Koźmin, Kobylniki, Słopanowo, Słopanowo –Huby oraz w gm. Szamotuły: Twardowo i Grabowiec i w gm. Ostroróg: Bobulczyn i Oporowo.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach na podstawie przeprowadzonych badań kontrolnych informuje, iż jakość wody z wodociągu publicznego Ordzin, odbiega od obowiązujących wymagań rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U.2017.2294 ze zm.) z uwagi na obecność bakterii.

- Reklama -

Woda nie stanowi zagrożenia dla zdrowia konsumentów, jednakże z uwagi na prowadzoną dezynfekcję może nastąpić pogorszenie smaku i zapachu wody ze względu na zwiększoną zawartość chloru w wodzie.

Woda nadaje się do picia i na potrzeby gospodarcze

Obserwuj Nas:

15,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe