- Reklama -
16.3 C
Szamotuły
środa, 24 lipca, 2024
Reklama

Wybrano najlepszy patrol z powiatu szamotulskiego

W środę w Szamotułach odbyły się eliminacje pierwszego stopnia do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol roku”. Wybrano reprezentantów z powiatu szamotulskiego.

W powiatowych eliminacjach pierwszego stopnia do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol roku” uczestniczyli funkcjonariusze patrolowo-interwencyjni z Szamotuł, Wronek oraz z Pniew.

- Reklama -

Zmagania rozpoczęły się od 40 minutowego testu wiedzy zawodowej, który obejmował w m.in. pytania z zakresu zasad i taktyki pełnienia służby patrolowej, przemocy w rodzinie, doprowadzeń i konwojowania, środków przymusu bezpośredniego, czy też etyki zawodowej policjanta.

W dalszej kolejności, policjanci stanęli do zmagań na torze przeszkód. Podczas tego egzaminu oceniana była zarówno sprawność fizyczna, jak i umiejętności strzeleckie funkcjonariuszy.

Całość zmagań odbywała się pod czujnym okiem sędziów.

Miejsca na podium zajęli kolejno:

Miejsce I- st. post. Karol Jądrzyk

Miejsce II- st. post. Maciej Heblewski

Miejsce III- post. Mikołaj Wyrembski

Podczas uroczystego podsumowania zmagań, funkcjonariusze przyjęli gratulacje z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach mł. insp. Waldemara Dobrychłop, I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach kom. Arkadiusza Pelc oraz Wicestarosty Powiatu Szamotulskiego Pana Rafała Zimnego.

Dwóch policjantów, którzy zdobyli największą ilość punktów we wszystkich konkurencjach, będzie reprezentowało Komendę Powiatową w Szamotułach na etapie wojewódzkim.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe