- Reklama -
12.5 C
Szamotuły
niedziela, 13 czerwca, 2021

Wronki. Ukrainka ukradła księgi liturgiczne. Podczas zatrzymania atakowała policjantów

Polecamy

Policjanci z Wronek zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież oraz zniszczenie mszału oraz lekcjonarza. W trakcie zatrzymania kobieta m.in. naruszyła nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy. 43-latka usłyszała zarzuty. Grozi jej kara więzienia.

W dniu 4 maja br. policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach otrzymali zawiadomienie od księdza proboszcza o tym, iż w jednym z wronieckich kościołów doszło do kradzieży.

Z ustaleń wynikało, iż nieznana sprawczyni ukradła mszał oraz lekcjonarz, a następnie zniszczyła księgi liturgiczne i porzuciła je w lesie. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, wykonali oględziny ksiąg oraz zabezpieczyli monitoring.

- Reklama -

Na podstawie monitoringu oraz ustaleń dokonanych ze zgłaszającym oraz z mieszkańcami policjanci wytypowali podejrzaną o kradzież. Okazało się, iż była to 43-letnia obywatelka Ukrainy. Kobieta została zatrzymana przez kryminalnych oraz dzielnicowego jeszcze tego samego dnia. W trakcie zatrzymania 43-latka naruszyła nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy oraz starała się uniemożliwić im doprowadzenie do radiowozu poprzez szarpanie się i zapieranie.

Po zebraniu materiałów dowodowych, kobieta została przesłuchana i usłyszała zarzuty kradzieży oraz zniszczenia mszału oraz lekcjonarza, a także naruszenia nietykalności cielesnej oraz próby wymuszenia na funkcjonariuszach zaniechania prawnej czynności służbowej.

Prokurator zastosował wobec 43-latki wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

Za kradzież i zniszczenie mienia polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia, za pozostałe przestępstwa do 3 lat.

Comments are closed.

Obserwuj Nas:

11,150FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -