- Reklama -
0.2 C
Szamotuły
sobota, 10 grudnia, 2022

Wronki. Ukrainka ukradła księgi liturgiczne. Podczas zatrzymania atakowała policjantów

Policjanci z Wronek zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież oraz zniszczenie mszału oraz lekcjonarza. W trakcie zatrzymania kobieta m.in. naruszyła nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy. 43-latka usłyszała zarzuty. Grozi jej kara więzienia.

W dniu 4 maja br. policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach otrzymali zawiadomienie od księdza proboszcza o tym, iż w jednym z wronieckich kościołów doszło do kradzieży.

Z ustaleń wynikało, iż nieznana sprawczyni ukradła mszał oraz lekcjonarz, a następnie zniszczyła księgi liturgiczne i porzuciła je w lesie. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, wykonali oględziny ksiąg oraz zabezpieczyli monitoring.

- Reklama -

Na podstawie monitoringu oraz ustaleń dokonanych ze zgłaszającym oraz z mieszkańcami policjanci wytypowali podejrzaną o kradzież. Okazało się, iż była to 43-letnia obywatelka Ukrainy. Kobieta została zatrzymana przez kryminalnych oraz dzielnicowego jeszcze tego samego dnia. W trakcie zatrzymania 43-latka naruszyła nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy oraz starała się uniemożliwić im doprowadzenie do radiowozu poprzez szarpanie się i zapieranie.

Po zebraniu materiałów dowodowych, kobieta została przesłuchana i usłyszała zarzuty kradzieży oraz zniszczenia mszału oraz lekcjonarza, a także naruszenia nietykalności cielesnej oraz próby wymuszenia na funkcjonariuszach zaniechania prawnej czynności służbowej.

Prokurator zastosował wobec 43-latki wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

Za kradzież i zniszczenie mienia polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia, za pozostałe przestępstwa do 3 lat.

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe