- Reklama -
0 C
Szamotuły
sobota, 10 grudnia, 2022

Wronki. Pracowników Samsunga przebadano na COVID-19. Jakie były wyniki?

Jak dowiedziało się Radio Poznań, firma Samsung wytypowała blisko 70 osób do badania po tym, jak w poniedziałek potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem we wronieckiej fabryce.

Zakażony okazał się 45-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, który, według informacji Radia Poznań, od 14 maja nie był obecny w pracy.

W związku z zakażeniem, 69 pracowników Samsunga zostało przebadanych na obecność koronawirusa, wszystkie testy były negatywne.

- Reklama -

Powiatowa Stacja-Sanitarno Epidemiologiczna wytypowała 35 osób, które miały styczność z zarażonymi 45-latkiem. Wyniki badań tych osób nie są jeszcze znane.

Aktualizacja

Otrzymaliśmy od firmy Samsung oświadczenie w tej sprawie:

W związku z pojawiającymi się ze strony mediów zapytaniami na temat stanu zagrożenia epidemią koronawirusa w Samsung Electronics Poland Manufacturing we Wronkach  informujemy, że według stanu i wiedzy na dzień dzisiejszy decyzję o nakazie poddania się kwarantannie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wydał dla 22 pracowników SEPM a trzynastu kolejnych po wywiadzie inspekcji sanitarnej  zostało objętych nadzorem epidemiologicznym. W ciągu bieżącego tygodnia Sanepid organizował badania i przeprowadzał testy dla tych pracowników.  Najbardziej aktualne dane w kwestii ilości objętych kwarantanną osób oraz wyników przeprowadzonych testów posiada Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny właściwy ze względu na miejsce zamieszkania objętej kwarantanną osoby. Na dzień dzisiejszy nie znamy wyników testów przeprowadzanych w tym tygodniu przez Sanepid.

W celu minimalizacji zagrożenia dalszego rozprzestrzeniania się epidemii Covid19 wśród pracowników SEPM firma wytypowała szerszą grupę osób ryzyka, które według kryteriów Sanepidu nie spełniały warunków do przeprowadzenia testu na obecność Koronawirusa.

W dniach 19 i 20 maja br. Samsung we współpracy ze szpitalem SPZOZ w Szamotułach przeprowadził 70 dodatkowych testów genetycznych na COVID19. Na podstawie otrzymanych w dniu wczorajszym tj. 21 maja sprawozdań z badań laboratoryjnych wszystkie testy wykazały wynik NEGATYWNY.

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe