- Reklama -
-1.5 C
Szamotuły
środa, 8 lutego, 2023

Wronki: Potrącił pieszą na przejściu!

Wczoraj około godziny 18 policjanci z szamotulskiej drogówki interweniowali w związku z wypadkiem, do którego doszło we Wronkach na ul. Sierakowskiej. Ze zgłoszenia wynikało, iż doszło do potrącenia pieszej. Mieszkanka Wronek została przetransportowana przez pogotowie do szpitala. Doznała obrażeń, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek.

W przypadku kolizji czy wypadku, niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są znacznie bardziej narażeni na urazy. Dlatego zarówno kierujący samochodami powinni zwracać szczególną uwagę na pieszych oraz rowerzystów, jak i oni sami powinni przestrzegać zasad bezpieczeństwa. W ich przypadku (dla ich bezpieczeństwa) szczególnie istotna może okazać się również zasada ograniczonego zaufania.

Ze wstępnych ustaleń policjantów w sprawie wczorajszego wypadku wynikało, iż wronczanin, który kierował samochodem marki Nissan Note nie zauważył pieszej, która przychodziła przez przejście dla pieszych. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego- mężczyzna był trzeźwy. W związku z podejrzeniem rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego, funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

- Reklama -

Na miejscu policjanci sporządzili niezbędną dokumentację fotograficzną oraz wykonali oględziny. Te materiały zostaną wykorzystane w trakcie postępowania w sprawie wypadku, które prowadzą dochodzeniowcy z wronieckiego komisariatu Policji.

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe