- Reklama -
4.9 C
Szamotuły
sobota, 24 lutego, 2024

Wręczono promesy na zakup nowych wozów strażackich w ramach drugiej edycji akcji „Bitwa o wozy” [ZDJĘCIA]

W poniedziałek w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się rozstrzygnięcie II tury akcji profrekwencyjnej „Bitwa o wozy”.

Przypomnijmy, że w byłym województwie poznańskim najlepszą, ponad 80-procentową frekwencję osiągnęło Obrzycko i to właśnie do Ochotniczej Straży Pożarnej w Obrzycku trafiła dzisiaj promesa na zakup nowego wozu strażackiego. Z Wielkopolski otrzymały ją jeszcze: Margonin, Pakosław, Gmina Powidz oraz Gmina Czajków.

W dzisiejszej uroczystości wzięli udział wiceministrowie MSWiA Paweł Szefernaker i Maciej Wąsik oraz komendant główny Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

- Reklama -

Chciałbym Państwu serdecznie pogratulować zwycięstwa w akcji „Bitwa o wozy”. To 800 tys. zł dla gminy na samochód strażacki, który wzmocni poziom bezpieczeństwa państwa mieszkańców. Chciałbym państwu pogratulować waszych obywatelskich społeczności, które są aktywne i reagują na wezwanie. Potrafią pokazać, że ich głos ma sens, ich głos decyduje. Cieszę się, że na święcie demokracji zyskują OSP – bohaterowie naszych czasów – mówił do przedstawicieli gmin Maciej Wąsik.

W tym roku niemal 600 samochodów finansowanych lub współfinansowanych przez MSWiA trafiło do jednostek OSP. Maciej Wąsik zwrócił uwagę, że nie ma drugiego takiego państwa w Europie, gdzie byłby tak dobrze zorganizowany ruch społeczny, jak OSP.

Wiceminister Paweł Szefernaker do przedstawicieli gmin, które zwyciężyły w II turze akcji „Bitwa o wozy”: Myślę, że można dzisiaj powiedzieć, że dzięki Państwa zaangażowaniu akcja „Bitwa o wozy” przechodzi do historii programów profrekwencyjnych podczas wyborów w Polsce. Jako Pełnomocnik Rządu ds. Współpracy z Samorządem chciałbym serdecznie pogratulować zaangażowania państwu jako włodarzom lokalnych społeczności, ale także druhom OSP, radnym, kołom gospodyń wiejskich, a przede wszystkim tym, którzy poszli do wyborów. Dzięki Waszemu zaangażowaniu mamy największą w historii XXI wieku frekwencję w wyborach w Polsce i mamy drugi wynik po 1989 r. – blisko 70% wyborców skorzystało ze swojego prawa i poszło do wyborów. Było to wspaniałe święto demokracji.

Łącznie, podczas dzisiejszej uroczystości, wręczono 49 promes na sfinansowanie zakupu średnich wozów ratowniczo-gaśniczych dla OSP wójtom i burmistrzom gmin do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Przeczytaj również: OSP Obrzycko wygrało „Bitwę o wozy”

no images were found

Źródłofot. MSWiA

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe