- Reklama -
-2.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

OSP Obrzycko wygrało „Bitwę o wozy”

Ochotnicza Straż Pożarna w Obrzycku otrzyma wóz strażacki z profrekwencyjnego programu „Bitwa o wozy”. Obrzycko uzyskało drugi najlepszy wynik w byłym województwie poznańskim.

Zasady programu ogłoszonego przez MSWiA były proste – wóz strażacki miała otrzymać gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich w każdym z byłych 49 województw, wg stanu granic województw na dzień 31.12.1998 r. O nowe wozy nie mogło się ubiegać 16 gmin, które otrzymają je w ramach I edycji akcji, w Wielkopolsce taką gminą była gmina Suchy Las.

Strażacy z Obrzycka zrobili wszystko, by zachęcić mieszkańców do pójścia do urn. Nakręcili film, udostępniali liczne posty na Facebooku, a nawet zorganizowali piknik strażacki z nagrodami dla osób, które wzięły udział w wyborach.

- Reklama -

Ostatecznie Obrzycko znalazło się na drugim miejscu w województwie wielkopolskim, osiągając frekwencję 82,15%, co stanowi jeden z najwyższych wyników w kraju. W drugiej turze „Bitwy o wozy” frekwencja wyliczana jest jednak w inny sposób – konieczne jest odjęcie liczby wyborców głosujących na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania. Frekwencja Obrzycka wyniesie wtedy ok. 81,7%, co i tak stanowi najwyższy wynik, zaraz po gminie Suchy Las, która wóz wygrała w pierwszej turze.

Druhowie wkrótce powinni otrzymać promesę na zakup nowego wozu o wartości blisko 800 tys. złotych.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe