- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Wierni z Pniew pożegnali proboszcza [ZDJĘCIA]

Kościół pod wezwaniem św. Wawrzyńca wypełnił się w ostatnią niedzielę wiernymi, którzy przyszli pożegnać swojego księdza proboszcza. Ks. Marek Szukalski po siedmioletniej pracy w Pniewach zostaje mianowany Proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Górze koło Jarocina.

Podczas homilii ks. Krystian  Frąckowiak podsumował dokonania pracy proboszcza na rzecz pniewskiej parafii. Było o sprawach administracyjnych ale i tych ważnych dla wspólnoty religijnej.

W kolejce z podziękowaniami stanęło wiele osób i delegacji różnych grup parafialnych i lokalnych. Za współpracę dziękował też Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Przewoźny wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Pniewy Krzysztofem Matuszakiem.

- Reklama -

Wiele z wypowiadanych słów wzbudzało reakcję zgromadzonych wiernych, którzy wypowiedzi nagradzali oklaskami. Były też drżące głosy i oczy pełne wzruszenia.

Na zakończenie mszy św. ks. Markowi Szukalskiemu wręczono Złoty Medal Za Zasługi Dla Związku Oficerów Rezerwy RP. Już za tydzień, 1 sierpnia na wieczornej mszy św. o godz. 18.00 nastąpi powitanie nowego duszpasterza na stanowisku proboszcza pniewskiej parafii.

no images were found

ŹródłoUMiG Pniewy

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe