- Reklama -
15.7 C
Szamotuły
wtorek, 28 maja, 2024
Reklama

WOŚP znów gra dla szamotulskich noworodków

Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy do Szpitala Powiatowego w Szamotułach trafi kolejny sprzęt. Tym razem będzie to wymiana starych komputerów, służących do wprowadzania danych w ramach Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków.

Wszystkie noworodki w ciągu pierwszych dni życia przechodzą przesiewowe badanie słuchu. Jeżeli wynik jest nieprawidłowy możemy natychmiast zareagować i umówić wizytę u laryngologa. Z obecnego sprzętu korzystamy już wiele lat, jest bardzo przydatny – mówi kierownik Oddziału Noworodkowego dr Magdalena Grabus-Misiak.

- Reklama -

W ciągu ostatnich kilku lat Fundacja WOŚP przekazała na rzecz szpitala blisko milion złotych. Darowizny w postaci sprzętów trafiły bezpośrednio na oddziały i służą pacjentom – nierzadko ratując im życie.

Dzięki Wielkiej Orkiestrze Światecznej Pomocy mamy aparaturę do pomiaru saturacji w kierunku siniczych wad serca, aparat USG, inkubatory, stanowisko do resuscytacji, pompy infuzyjne, lampę do fototerapii i wiele innego sprzętu. Jesteśmy bardzo wdzięczni za darowizny. Ułatwiają nam pracę i co najważniejsze pomagają dbać o zdrowie naszych najmłodszych Pacjentów – dodaje dr Grabus-Misiak.

Dyrektor szamotulskiego SPZOZ-u, Remigiusz Pawelczak nie kryje wdzięczności wobec wszystkich darów Fundacji WOŚP – Orkiestra otwiera ludziom serca, przez co więcej sprzętu trafia do szpitali, służąc głównie małym pacjentom – podkreśla.

Listę przekazanego sprzętu można sprawdzić na stronie internetowej Fundacji www.wosp.org.pl w zakładce ,,Medycyna”.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe