- Reklama -
-1.5 C
Szamotuły
środa, 8 lutego, 2023

WOŚP podaruje szamotulskiemu szpitalowi łóżka dla pacjentów z COVID-19

Zarząd Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowił, że kupi łóżka dla nowo powstających oddziałów, których celem będzie walka z COVID-19.

W ten sposób chcemy wesprzeć szpitale, które borykają się z problemami organizacyjnymi wynikającymi z obecnej sytuacji, a jednocześnie zapewnić ciągłość leczenia pacjentów z innymi problemami zdrowotnymi niż koronawirus. Do tej pory do Fundacji coraz częściej docierały niepokojące informacje o przenoszeniu łóżek, które WOŚP kupiła chociażby dla oddziałów geriatrycznych – informuje WOŚP.

- Reklama -

Jeszcze kilka tygodni temu walczyliśmy z tym i mówiliśmy – starajcie się tego nie demontować, z takim trudem to wszystko powstało, te stanowiska geriatryczne, te stanowiska psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej. To oddziały, które mają nasz sprzęt, które mimo pandemii nadal ciężko pracują. Tam także są pacjenci! Jeżeli Państwo macie odgórne polecenie, żeby stworzyć taki oddział, proszę nas zawiadomić, ile łóżek trzeba kupić i my je kupujemy. – apelował Jurek Owsiak.

Na apel Jurka Owsiaka odpowiedziało sporo szpitali, w tym Szpital Powiatowy w Szamotułach, który znalazł się na liście lecznic, do których łóżka trafią w pierwszej kolejności.

Wobec ogromnych zapotrzebowań na łóżka realnie patrząc -możemy na jeden szpital zapewnić kupno 20 łóżek. Są to łóżka do intensywnej terapii. W tym tygodniu już pierwsze łóżka wyjadą z polskich fabryk do szpitali. Oczywiście zamawiamy kolejne – w miarę jak będą wyprodukowane, będą trafiać do kolejnych szpitali. Niestety nie jesteśmy w stanie kupować kardiomonitorów i respiratorów. A to tylko czubek góry lodowej spośród próśb, które otrzymujemy z całej Polski. – mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Łóżka powinny zostać przekazane szpitalowi w ciągu najbliższych kilku dni.

Źródłofot. WOŚP

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe