- Reklama -

Wielkopolska. W sobotę 13 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Dwa z sąsiedniego powiatu

13 osób zarażonych koronawirusem zdiagnozowano w sobotę w województwie wielkopolskim. W Polsce jest 536 osób chorych na koronawirusa, aż 111 przypadków potwierdzono dzisiaj.

Sytuacja w Wielkopolsce (komunikaty WUW):

Po godzinie 8:30 poinformowano o 4 nowych zakażeniach: Badania laboratoryjne potwierdziły dodatnie wyniki prób u 4 osób z Wielkopolski. Pierwszą z nich jest starsza kobieta z powiatu poznańskiego w dobrym stanie zdrowia, jest objęta kwarantanną. Drugą osobą jest kobieta w średnim wieku z powiatu kościańskiego. W stanie dobrym zdrowia przebywa na kwarantannie. Kolejna osoba to młody mężczyzna z powiatu poznańskiego. W dobrym stanie zdrowia przebywa w kwarantannie domowej. Zakażoną jest też młoda osoba z powiatu kaliskiego, która w stanie ciężkim jest pod opieką lekarzy w szpitalu zakaźnym w Poznaniu.

O godzinie 14:00 potwierdzono kolejne 4 przypadki: Pierwszą osobą jest kobieta z powiatu krotoszyńskiego. Ma ok. 60 lat. Jej stan jest dobry, przebywa w domowej kwarantannie. Druga osoba – młoda kobieta z powiatu krotoszyńskiego, w stanie dobrym jest w domowej kwarantannie. Trzecia osoba to mężczyzna ok. 60 lat z powiatu krotoszyńskiego. Jego stan jest dobry i przebywa w domowej kwarantannie. Czwarta osoba także z powiatu krotoszyńskiego, kobieta w średnim wieku, w stanie dobrym, leży z poznańskim szpitalu zakaźnym. Wszyscy chorzy mieli kontakt z osobami chorymi na koronawirusa.

O 20:30 zdiagnozowano 5 nowych osób chorych na koronawirusa, w tym dwie z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego:

  • młody mężczyzna, stan zdrowia dobry, przebywa na kwarantannie w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim;
  • kobieta w średnim wieku z powiatu śremskiego przewieziona w stanie zdrowia dobrym do szpitala w Poznaniu;
  • młody mężczyzna z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w stanie zdrowia dobrym został objęty kwarantanną domową;
  • dziecko z powiatu poznańskiego w stanie dobrym jest pod opieką lekarzy w szpitalu w Poznaniu;
  • kobieta w średnim wieku z powiatu poznańskiego w stanie zdrowia dobrym, objęta kwarantanną domową.

Do tej pory w Wielkopolsce 31 osób zostało zakażonych koronawirusem, jedna osoba zmarła. Kwarantannie poddanych jest 3310 osób, nadzorem 3138 osób, 73 osoby są hospitalizowane.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Może Cię zainteresować

Obserwuj Nas:

22,560FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Polecamy