Jedenastu osadzonych przyjęło bierzmowanie w Zakładzie Karnym we Wronkach

W minionym tygodniu w Zakładzie Karnym we Wronkach odbyło się wyjątkowe wydarzenie religijne. Ksiądz biskup Zdzisław Fortuniak udzielił sakramentu bierzmowania jedenastu osadzonym.

Bierzmowanie w Zakładzie Karnym we Wronkach

Dla uczestników uroczystości był to ważny moment duchowy. Przyjęcie sakramentu bierzmowania poprzedziły przygotowania prowadzone przy wsparciu osób zaangażowanych w posługę duszpasterską na terenie jednostki penitencjarnej.

Jak przekazano, przygotowanie do tego wydarzenia było owocem pracy śp. księdza kapelana Pawła, jego wikarego księdza Leszka oraz członków Bractwa Więziennego.

Wsparcie duchowe dla osadzonych

Istotną rolę w przygotowaniach odegrali członkowie Bractwa Więziennego, którzy odwiedzają zakład karny i wspierają skazanych na drodze duchowej. Ich obecność obejmuje wspólną modlitwę, rozmowę oraz towarzyszenie osobom pozbawionym wolności w przeżywaniu wiary.

Podczas bierzmowania członkowie Bractwa Więziennego byli świadkami tej ważnej chwili. Ich obecność miała dodać osadzonym otuchy i podkreślić wspólnotowy charakter wydarzenia.

Symbol nadziei i nowego początku

Uroczystość w Zakładzie Karnym we Wronkach miała nie tylko wymiar religijny. Dla jedenastu osadzonych była także znakiem wsparcia, nadziei i możliwości rozpoczęcia nowego etapu życia duchowego.

Zdjęcia: mjr Agata Nowak/Zakład Karny we Wronkach
« z 6 »

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Może Cię zainteresować

Obserwuj Nas:

29,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Polecamy