Wielkopolska. W sobotę 13 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Dwa z sąsiedniego powiatu

1

13 osób zarażonych koronawirusem zdiagnozowano w sobotę w województwie wielkopolskim. W Polsce jest 536 osób chorych na koronawirusa, aż 111 przypadków potwierdzono dzisiaj.

Sytuacja w Wielkopolsce (komunikaty WUW):

Po godzinie 8:30 poinformowano o 4 nowych zakażeniach: Badania laboratoryjne potwierdziły dodatnie wyniki prób u 4 osób z Wielkopolski. Pierwszą z nich jest starsza kobieta z powiatu poznańskiego w dobrym stanie zdrowia, jest objęta kwarantanną. Drugą osobą jest kobieta w średnim wieku z powiatu kościańskiego. W stanie dobrym zdrowia przebywa na kwarantannie. Kolejna osoba to młody mężczyzna z powiatu poznańskiego. W dobrym stanie zdrowia przebywa w kwarantannie domowej. Zakażoną jest też młoda osoba z powiatu kaliskiego, która w stanie ciężkim jest pod opieką lekarzy w szpitalu zakaźnym w Poznaniu.

O godzinie 14:00 potwierdzono kolejne 4 przypadki: Pierwszą osobą jest kobieta z powiatu krotoszyńskiego. Ma ok. 60 lat. Jej stan jest dobry, przebywa w domowej kwarantannie. Druga osoba – młoda kobieta z powiatu krotoszyńskiego, w stanie dobrym jest w domowej kwarantannie. Trzecia osoba to mężczyzna ok. 60 lat z powiatu krotoszyńskiego. Jego stan jest dobry i przebywa w domowej kwarantannie. Czwarta osoba także z powiatu krotoszyńskiego, kobieta w średnim wieku, w stanie dobrym, leży z poznańskim szpitalu zakaźnym. Wszyscy chorzy mieli kontakt z osobami chorymi na koronawirusa.

O 20:30 zdiagnozowano 5 nowych osób chorych na koronawirusa, w tym dwie z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego:

  • młody mężczyzna, stan zdrowia dobry, przebywa na kwarantannie w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim;
  • kobieta w średnim wieku z powiatu śremskiego przewieziona w stanie zdrowia dobrym do szpitala w Poznaniu;
  • młody mężczyzna z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w stanie zdrowia dobrym został objęty kwarantanną domową;
  • dziecko z powiatu poznańskiego w stanie dobrym jest pod opieką lekarzy w szpitalu w Poznaniu;
  • kobieta w średnim wieku z powiatu poznańskiego w stanie zdrowia dobrym, objęta kwarantanną domową.

Do tej pory w Wielkopolsce 31 osób zostało zakażonych koronawirusem, jedna osoba zmarła. Kwarantannie poddanych jest 3310 osób, nadzorem 3138 osób, 73 osoby są hospitalizowane.

Zobacz więcej:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj