- Reklama -
-2.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

W zamian za narkotyki zastawił w lombardzie skradzione przez kumpla elektronarzędzia

Szamotulscy kryminalni ustalili sprawcę kradzieży elektronarzędzi, do której doszło na terenie szamotulskich ogródków działkowych. Dwóch młodych mieszkańców Szamotuł trafiło do policyjnego aresztu, jeden z nich podczas zatrzymania posiadał przy sobie narkotyki. Za wszystkie popełnione czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

26 kwietnia br. szamotulscy policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży elektronarzędzi z altanki na ogródkach działkowych w Szamotułach. W obrabowanej altanie sprawca zostawił funkcjonariuszom wskazówki, które doprowadziły do jego zatrzymania.

28 kwietnia, szamotulscy kryminalni wspólnie z dzielnicowymi zatrzymali dwóch młodych szamotulan. W trakcie zatrzymań mundurowi odzyskali skradzione elektronarzędzia, które jeden z podejrzewanych zastawił w lombardzie.

- Reklama -

W ręce Policjantów jako pierwszy wpadł podejrzewany o kradzież 18-latek, który w trakcie zatrzymania posiadał przy sobie narkotyki. 20-latek, który za obiecane przez kumpla narkotyki wystawił w lombardzie skradzione elektronarzędzia, również został zatrzymany. Podejrzewani trafili do policyjnego aresztu. W rozmowie z funkcjonariuszami zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów.

Śledczy przedstawili szamotulanom zarzuty, w tym kradzieży, posiadania i udzielania narkotyków oraz paserstwa. Za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe