- Reklama -
0.8 C
Szamotuły
niedziela, 5 lutego, 2023

W Szamotułach odbył się festyn dla dzieci z Ukrainy [FOTO]

W sobotę, 19 marca odbył się festyn sportowo–rekreacyjny zorganizowany przez Zespół Szkół nr 2 w Szamotułach. Festyn przeznaczony był w szczególności dla dzieci z Ukrainy, które w ostatnich tygodniach przybyły do Szamotuł i okolic.

 W zabawach i konkurencjach udział chętnie brały dzieci, ale także ich rodzice. Pomysłodawcą i wspaniałym animatorem był p. Bartosz Świst. Wśród zabaw były między innymi sztafety, przerzucanie piłeczek, zebranie jak największej ilości baloników od uciekających osób.

W festynie wzięło udział ok 70 osób. Tak spora impreza nie doszłaby do skutku, gdyby nie ogromne wsparcie i  zaangażowanie dyrektora szkoły – Zygmunta Sługockiego. Po dwóch godzinach zabaw na świeżym powietrzu pan dyrektor zaprosił wszystkich do  stołówki ZS nr 2 na ciepły posiłek.

- Reklama -

Dla każdego uczestnika przewidziane były nagrody – upominki zasponsorowane przez Starostwo Powiatowe w Szamotułach, Urząd Miasta i Gminy Szamotuły, Bank Spółdzielczy Duszniki, a oprawą muzyczną zajął się DJ Radek Szewczyk. Były też wzruszające momenty- jak układanie niebiesko-żółtego serca, napisu Ukraina, czy zrobienie z balonów ukraińskiej flagi oraz spontaniczne odśpiewanie hymnu przez naszych gości.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe