- Reklama -
4.1 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

Wronki. 19-latka potrąciła 13-latkę na przejściu dla pieszych

Policjanci pracowali wczoraj na miejscu potrącenia pieszej we Wronkach. Nastolatka trafiła do szpitala. Policja apeluje do uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drogach.

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło około godziny 13.20 na ul. Nowowiejskiej we Wronkach. Z policyjnych ustaleń wynikało, iż 19-letnia mieszkanka gminy Wronki, potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych 13-letnią wronczankę. Piesza została przetransportowana przez Pogotowie Ratunkowe do Szpitala.

Na miejscu policjanci szamotulskiej drogówki wykonali czynności procesowe m.in. sporządzili oględziny oraz szkic miejsca wypadku oraz pozostałą dokumentację. Zabezpieczyli też inny materiał dowodowy w sprawie, a kierującej samochodem w związku z zaistniałym zdarzeniem zatrzymali prawo jazdy.

- Reklama -

Postępowanie w sprawie wypadku, mające na celu szczegółowe wyjaśnienie jego przyczyn i okoliczności będą prowadzili policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach.

Mając na względzie powyższe zdarzenie policja przypomina kierującym pojazdami o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych! Do pieszych apeluje natomiast o rozwagę i dokładne upewnienie się, czy wejście na przejście dla pieszych jest w danym momencie bezpieczne. Nie ulega żadnej wątpliwości, iż pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, jednak dla własnego bezpieczeństwa zawsze warto kierować się zasadą ograniczonego zaufania.

Źródłopolicja.pl
  1. a dlatego, ze ledwo co uzyskała plastik, a dwa po zdaniu prawka masz ciche dwa lata w których ,, jesli spowodujesz bądź jesteś sprawca wypadku automatycznie kochana władza zabiera PRAWKO ,,

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe