- Reklama -
4.1 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

W Pólku spłonęła ciężarówka, a w Brodziszewie stogi ze słomą

W piątek strażacy z powiatu szamotulskiego walczyli z dwoma pożarami.

Tuż po północy, o godzinie 00.46 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze stogu w miejscowości Brodziszewo w gm. Szamotuły.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palący się stóg, dozorowaniu wypalania się stogu oraz dogaszeniu pogorzeliska. Na miejsce przybył właściciel, który oborał teren wokół pożaru – informuje PSP Szamotuły. Spaleniu uległo ok. 80 szt. balotów słomy.

- Reklama -

W akcji gaśniczej brało udział 17 strażaków – po jednym zastępie z JRG Szamotuły, OSP Baborowo, OSP Brodziszewo oraz OSP Otorowo. Ze względu na podejrzenie podpalenia, na miejsce zadysponowano również policję.

fot. PSP Szamotuły (asp. Marek Greczka)

Pod koniec dnia, o godz. 23.40 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego w miejscowości Pólko w gm. Kaźmierz.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, wozy bojowe z OSP Kaźmierz i OSP Brodziszewo, a także policję.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali ciągnik siodłowy marki MAN, który cały objęty był ogniem. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palący się ciągnik siodłowy, podaniu jednego prądu gaśniczego w obronie na pozostałe pojazdy oraz schłodzeniu karoserii – informuje PSP Szamotuły. Spaleniu uległa ciężarówka, uszkodzony został również pojazd, który stał w pobliżu.

fot. PSP Szamotuły (asp. sztab. Maciej Maćkowiak)
fot. PSP Szamotuły (asp. sztab. Maciej Maćkowiak)
fot. PSP Szamotuły (asp. sztab. Maciej Maćkowiak)

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe